„Pomalu rehabilituji a cvičím. Na ledě se snažím dělat nějaké věci. Nechodím do kontaktu, moc nestřílím, takže jen tak bruslím. Příští týden jdu na kontrolu, takže uvidím, co mi řekne doktor," popsal svůj aktuální stav zkušený útočník.

Selingr se nechce ukvapit a vše chce řádně doléčit.

„Bude to dvanáct týdnů od operace. Uvidím, jestli budu moct cvičit s činkami. Řídím se radami doktora Holibky, nechci nic uspěchat. Věřím, že to bude dobré," je optimistický.

Levé křídlo šlo na operaci hned po úspěšné sezoně. Přišlo tak o kondiční část přípravy.

„Měsíc jsem trénoval nohy. Běhal jsem, jezdil na kole, takže jsem snad něco málo natrénoval. Plnohodnotná příprava to ale není," připouští Selingr.

Zároveň netuší, kdy snese stoprocentní zátěž.

„Ještě jsem s tím moc nedělal. Nejdřív musím rameno rozhýbat, abych měl rozsah," uvědomuje si.

Spolu s ostatními olomouckými hokejisty již začal trénovat na ledě a pocity převládají stejné jako v předchozích letech.

„První týden je vždycky nejhorší. Pak už si tělo zvykne. Teď je to ale těžké," říká s úsměvem.

V olomoucké kabině se po postupu do extraligy nyní sešel nebývalý počet hráčů, z nichž budou trenéři vybírat ideální sestavu pro nejvyšší soutěž. „Uvidíme, jak se sestava vykrystalizuje. Konkurence je ale dobrá věc," pochvaluje si.

Pavel Selingr v Olomouci začne čtvrtou sezonu a je tak sehrán se stabilními hráči Mory. Nad svým postavením v týmu ale zatím nepřemýšlí. „Chci se připravit, jak nejlépe půjde, a zbytek nechám na trenérech. Hlavně si potřebuju dát rameno do kupy. Do budoucna se moc nedívám," přiznal.

Nedokáže odhadnout ani to, jak si extraligový nováček v nejvyšší soutěži povede.

„První přípravné zápasy naznačí, jak na tom budeme. Ale momentálně nedokážu nic odhadnout. Doufám, že budeme na sezonu dobře nachystaní a v extralize budeme hrát důstojnou roli," věří Selingr.

Úspěšná baráž v Olomouci rozpoutala hokejový boom. Šestatřicetiletý útočník věří, že přízeň fanoušků bude nadále pokračovat. „Doufám, že v hledišti bude plno jako na konci sezony. Věřím, že svými výkony sem lidi budeme tahat," je Selingr pozitivně naladěn.