„Pro nás je to obrovská vzpruha, že jsme konečně vyhráli. Škoda, že jen za dva body," řekl olomoucký trenér Jan Tomajko. Rozdíl mezi oběma soupeři před začátkem play-out je totiž osm bodů.

O tom, jestli se ještě Hanáci mohou vyhnout baráži, rozhodne již první páteční zápas v lázeňském městě.

„Jsme rádi, že jsme neprohráli za tři body. V pátek se rozhodne," má jasno trenér Energie Jaromír Kverka starší.

Mora začala důležitý zápas katastrofálně. Již po 24 sekundách byl vyloučen Laš a hned po buly skóre otevřel Bartek. „Zápas jsme začali dobře, první střelou jsme se dostali do vedení," pochvaloval si Kverka.

Olomoucký útlum pokračoval a Bartek přidal druhý gól. Domácí lavička reagovala oddechovým časem. Kohouti se do šancí dostali při čtyřminutové přesilovce. Jaroměřský ale neprostřelil Závorku a Knotek netrefil skákající puk před prázdnou brankou.

„O přestávce jsme si něco řekli, ale žádný řev v kabině nebyl," vrátil se k první pauze Tomajko.

Do druhé třetiny totiž v domácích dresech nastoupili zcela jiní hráči. Od úvodních sekund bylo znát enormní nasazení. Šance Laše se ještě neujala, ale střela Buce z úhlu už ano.

I nadále se hrálo především na západočeskou branku. Skrbek přihrávkou zpoza branky vyzval Laše k vyrovnání, jenže proti byl Závorka. Ujala se až Lašova přesilovková teč Bucova nahození. „Ve druhé třetině na nás domácí vlétli a zaslouženě vyrovnali," přiznal Kverka.

I ve třetí třetině pokračovali Kohouti v tlaku. Bombu Laše však bravurně zlikvidoval gólman hostů. Na druhé straně se při dorážce Redlihse vyznamenal Trvaj. Další bomba Buce skončila v lapačce Závorky.

Rušné bylo i prodloužení. Nejprve Knotek zůstal zcela sám před brankou, ale jeho teč mířila vedle. Poté se Bartek prodral před olomouckou branku a Trvaj musel zasahovat. V poslední minutě se sám před Trvajem zjevil David Hruška, jenže přestřelil.

V závěrečných sekundách po pravém křídle ujel Buc, puk přenechal Skrbkovi, jenž před brankou našel zcela volného Hermana a ten se trefil k tyči. Do konce zbývalo pět sekund. „Dostali jsme hloupý gól," posteskl si Kverka.

Mora tak ukončila dlouhou sérii proher a Tomajko doufá, že je tým z nejhoršího venku. „Doufáme, že jsme to otočili a že takhle budeme pokračovat dál," dodal.

ČTĚTE TAKÉ: Snad uděláme nějakou vítěznou šnůru, přeje si šťastný střelec Herman

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:2, 2:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Buc (J. Knotek), 38. Laš (Buc, Jaroměřský), 65. Herman (Skrbek) – 1. Bartek (Sičák, Harant), 11. Bartek (R. Hruška). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) – Blaha, Frodl. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:1. Diváci: 3341.

Olomouc: Trvaj – Rašner, Skrbek, Majeský, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský – Buc, J. Knotek, Laš – Zuzin, Herman, Matai – Kucharczyk, Marosz, R. Dlouhý – Řípa. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.

Karlovy Vary: Závorka – Harant, Sičák, Deyl, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, T. Dvořák – D. Hruška, Balán, Vachovec – Bartek, R. Hruška, Duda – V. Tomeček, Zadražil, Micka – Koblasa, Kverka ml., Gorčík. Trenér: Mlejnek a Kverka ml.