„Na puk jsem číhal,“ svěřil se útočník David Ostřížek, který slabou chvilku mazáka Viktora Hübla využil k prolomení své střelecké bídy.

V létě bez výmluv avizoval, že aktuální sezona je pro jeho další kariérní vývoj klíčová. Šel do ní s velkým odhodláním, navzdory tomu se mu zatím ale nedařilo. Ve čtvrtém útoku byl možná utopení, o povýšení si každopádně nijak výrazně neřekl.

Trenéři ho ale nyní společně s Vojtěchem Tomečkem vytáhli do druhé formace k Janu Knotkovi a výsledek se dostavil záhy. Knotkova letka byla u všech tří gólů Mory proti Litvínovu, sám Ostřížek zapsal gól a asistenci. Teď šikovný forvard doufá, že se konečně blýská na lepší časy.

„Snažím se myslet pozitivně, makám, co to dá,“ ujišťuje 28letý hokejista, který vstřelil první gól od třetího čtvrtfinále jarního play-off proti Plzni.

Čekání na gól bylo dlouhé, že?

Konečně se to povedlo. Už to bylo dlouhé a úmorné… hlavně na psychiku.

Trefil jste to přesně tak, jak jste chtěl?

Jo, dostal jsem se na vrchol kruhů a nechtěl jsem nic vymýšlet, tak jsem vystřelil tam, kde jsem viděl první volné místo. Naštěstí jsem to trefil.

Na gól vám exkluzivně namazal zkušený Viktor Hübl. Tušil jste, že by jeho přihrávka naslepo mohla jít do míst, kde se nacházel?

Viděl jsem, že se s tím točí, navíc vím, že oni jsou s pukem takoví hraví. Jel jsem tam, protože jsem navíc ani nemusel s nikým dozadu. Číhal jsem na to a dal mi to tam.

Gólů ale mohlo být v první třetině daleko víc než jeden, souhlasíte?

Neproměňování šancí je náš dlouhodobý problém. Jsem ale rád, že jsme nakonec dali alespoň ty tři.

Vypadá to, že dril v reprezentační přestávce přišel k duhu.

Určitě. Pověnovali jsme se věcem, ve kterých jsme v minulých zápasech hořeli. Tréninky byly kvalitní. Šly hodně do kondice, abychom připraveni na program, který nás teď čeká.

Které věci jste oproti zápasům před reprezentační přestávkou zlepšili?

Šlo určitě o přímočarost, taky myslím, že jsme doladili napadání. Máme se teď od čeho odrazit.

Zápas vypadal, snad až na závěr, jednoznačně. Litvínov jste po většinu utkání do ničeho nepouštěli. Viděl jste to stejně?

Z vrchu vám to tak možná přišlo, oni jsou ale nebezpeční v každé šanci. Snažili jsme se jim dát minimum prostoru, zaplaťpánbůh se to nějakým způsobem povedlo.

Váš útok byl dnes u všech gólů. Mohla by vám spolupráce s Vojtěchem Tomečkem a Janem Knotkem sedět dlouhodobě?

Za sebe můžu říct, že se mi hraje výborně. S Vojtou si rozumíme, navíc jsme to teď sladili i s Knoťarem (Jan Knotek, pozn. red.), takže super.

Dlouho jste byl ve čtvrtém útoku. Berete povýšení do druhé lajny jako šanci ukázat se?

To každopádně. Snažím se ale celou dobu myslet pozitivně a makat, co to dá. Snad to tak půjde dál.

Utkání se ve druhé třetině muselo kvůli výměně plexiskla na dvacet minut přerušit. Byla to velká nepříjemnost?

Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná. Když jsme se po opravě skla vrátili na led, každou druhou minutu tam bylo nějaké delší přerušení (oprava brankového kolíku, čištění ledu od krvavé stopy, pozn. red.). Byli jsme bez tempa a kvůli tomu jsme podle mě začali hrát chvílemi ležérní hokej a dělali jsme nesmysly.

Na druhou stranu hned po příchodu po dlouhé pauze jste využili přesilovku a zvýšili na 3:0.

Jo, to bylo super, docela nás to uklidnilo. Ale jak už jsem zmiňoval, nenavázali jsme na to tak, jak bychom si představovali.

Kromě výsledku vás musí těšit výkon. Byl diametrálně odlišný i od toho, který jste předvedli před pauzou v nakonec vítězném duelu proti Hradci Králové.

Myslím si, že výhra s Hradcem nám pomohla, i když jsme nehráli dobře. Někdy to tak prostě je. Dělali jsme chyby, ale naštěstí jsme to nějak ukopali. Podle mě to byl dobrý impulz směrem do repre pauzy.