„Sezonu dohraju tady, už se nikam nechystám. Vnitřně jsem se rozhodl, že zůstanu 
v Olomouci. V klubu se mi líbí a jsem tady spokojený. Navíc malý chodí do školky a já mám taky určité zájmy," zdůvodnil své rozhnodnutí Cartelli.

Zlákaly olomouckého odchovance i extraligové ambice klubu?

„Pokud má tým malé cíle, nemá to smysl. Tým má velmi kvalitní kádr a je veden dobrým směrem. Postup do extraligy je ale i otázka financí," uvědomuje si čtyřiatřicetiletý obránce, že nezáleží jen na sportovní stránce.

Vedení olomouckého klubu rozhodnutí beka přivítalo.

„Na 99 procent u nás sezonu dohraje. Může sice přijít zajímavá zahraniční nabídka, ale už s tím moc nepočítáme," přiznal generální manažer Erik Fürst.

Cartelli v této sezoně v první lize odehrál sedmnáct zápasů, v nichž vstřelil dva góly a na další dva přihrál. Osm zápasů ale musel kvůli zdravotním problémům vynechat. Nyní je opět na marodce.

„Nechci to nijak rozebírat. Za čtrnáct dnů ale budu na ledě," slíbil Cartelli.

Mimo hru jsou i další hráči. K dlouhodobě zraněnému Švaňhalovi přibyl další útočník Ostřížek a obránci Bartoň, Kadela a již zmiňovaný Cartelli. „Kromě Švaňhala se jedná o krátkodobá zranění," řekl Fürst.

V sobotním zápase v Českých Budějovicích navíc Moře chyběli i junioři, a tak trenéři dali dohromady jen tři pětky. Nabízí se proto otázka, jestli vedení klubu nebude doplňovat prvoligový tým.

„Intenzivně jednáme o posílení kádru. Žádný hráč, který by nám výrazně pomohl, ale nyní dostupný není," poznamenal Fürst.