„V téhle chvíli mám ten pocit, kdy je člověk naprosto šťastný. Chci si to užít a dneska si to opravdu užiju," vyprávěl po skončení posledního domácího zápasu proti Mladé Boleslavi, který Kohouti urvali v prodloužení.

Druhý postupový mečbol jste již dokázali proměnit. Co říkáte na to, že jste pro Olomouc po 17 letech vybojovali extraligu?
Je to famózní, říkali jsme si to v kabině, že se z toho zápasu hlavně nesmíme podělat. Nastoupili jsme s čistou hlavou a vyhráli jsme. Postoupili jsme a já jsem na takový úspěch čekal celou kariéru. Je to paráda a nedá se to jinak popsat. To se musí zažít.

Ten poslední krok většinou bývá nejtěžší. Potvrdilo se to i dnes?
Myslím, že za to, co jsme předváděli celou baráž, jsme si to zasloužili. Myslím, že v extralize jsme po zásluze, protože tenhle tým má obrovskou sílu, vůli a sebeobětování. Tenhle tým byl o hodně lepší než některé mančafty.

Jak byste popsal atmosféru, která na olomouckém zimním stadionu zavládla po vítězném gólu?
To byla paráda, fanoušci jsou tady vždycky fantastičtí. Oni nás hnali a byli naším šestým hráčem. Já před nimi smekám a moc jim za to děkuju.

Hodně se spekulovalo, jestli právě tento výsledek nebude mezi oběma týmy předem domluvený. Co na to říkáte?
Já jsem tyhle diskuze taky vnímal, ale je to podle mě naprostá blbost. Hráli jsme sice opatrně, ale tyhle spekulace jsou naprostým nesmyslem.

Už před startem baráže jste naznačoval, že nevíte, zda budete pokračovat i v příští sezoně. Můžete teď říct, jestli si za Olomouc zahrajete nejvyšší českou soutěž?
Já se teď budu těžko rozhodovat, potřebuju na to nějaký čas. Sednu si doma s rodinou i tady s týmem a trenéry a uvidíme. Abych řekl pravdu, už se mi nechtěl opakovat taková sezona, že člověk chodí na kapačky a je celý rozbitý. Já jsem celý život čekal na tenhle úspěch, protože jsem nikdy nic nevyhrál a tohle je famózní. Ono se říká, že nejlepší je skončit při velkém úspěchu, ale opravdu na to potřebuju čas, musím si sednout a vyhodnotit spoustu věcí. Jak to ucítím, tak to udělám.

Budete slavit během víkendu nebo si to necháte až po posledním neděním zápase v Kladně?
Já myslím, že dneska nějaké oslavy proběhnou, protože ten pocit prostě musíte zažít. Asi něco proběhne, ale v téhle chvíli mám ten pocit, kdy je člověk naprosto šťastný. Chci si to užít a dneska si to opravdu užiju.