V první třetině otevřel skóre a přispěl k výhře favorita 4:2.

„Pro mě to bylo zajímavé utkání. Bavilo mě to," přiznal 29letý bek.

Jak byste okomentoval nedělní utkání?
Byl to strašně těžký zápas. Prvních deset minut měli kluci z Olomouce převahu. Ale zase se ukázalo, že i když jsme v některých pasážích horším týmem, tak neinkasujeme. Skvěle nás podržel Peťa Hamerlík. Na konci první třetiny už jsme si začali vytvářet nějaké šance a postupně jsme je proměňovali. Celý zápas byli ale domácí nepříjemní. Dneska mě to bolelo.

V první třetině to vypadalo, že se vyčkává, kdo dá první gól. Souhlasíte?
To je vždycky. Víc štěstí jsme měli my. Olomouc ale hraje strašně obětavě. Nepustí jediný puk na bránu, když to mohou zblokovat. O to samé se snažíme i my. Ze začátku tak šancí moc nebylo. Nebyl to otevřený hokej.

Vedli jste 4:0. Domácí ale snížili a pak měli trestné střílení. Neměl jste obavy, že ještě není rozhodnuto?
Osobně jsem to nijak nevnímal. Za stavu 4:1 jsem věřil, že to už udržíme.

Bylo vidět na olomouckých hokejistech, že se v posledních zápasech střelecky trápí?
Samozřejmě, že je to vidět. Na druhou stranu ale byli nebezpeční. Kdyby Peťa Hamerlík nechytal tak dobře, tak nám další góly mohli dát.

Nemínil jsem končit v březnu

O všechny vaše góly se tentokrát postarali obránci.
Všichni útočí a všichni brání. Na koho ta střela vyjde, tak se snaží vypálit. Tentokrát jsme byli úspěšnější my obránci. Ale když se podíváte, kolik práce směrem dozadu odvedli útočníci, tak nejde všechny zásluhy za výhru dát jen obráncům.

Výhry jsou pro vás určitě cenné, když po rozsáhlé marodce stále nejste kompletní.
Je pravda, že někteří klíčoví hráči stále nehrají. Kádr je tady ale velmi široký a mladí kluci dostali tolik příležitostí, takže si na puku věří. Neodehrají jen tři střídání za zápas, ale nastupují i na oslabení. To se hned projeví. Jsem rád, že dostali tolik prostoru. V závěru sezony budou potřeba.

Sezonu jste začínal ve finském Lahti, ale pak jste se vrátil zpět do extraligy. Zdá se, že to byla ideální volba, že?
Byl jsem strašně rád, že jsem si ve Finsku mohl zahrát. Hokej je tam jiný. Obránce je tam neustále pod tlakem, protože útočníci napadají ve dvou třech hráčích. V tom mi to hodně dalo. Snažím se všechny puky dojíždět v plné rychlosti. Tréninky tam byly kvalitní, ale postupem času se ukázalo, že se nám nedaří. Nemínil jsem sezonu končit v březnu. Když byla možnost se vrátit, tak bych byl hlupák, tam zůstávat.

Přerovu fandím

Ve své kariéře jste odehrál několik zápasů v Olomouci, absolvoval jste tady i letní přípravu. Připomněl jste si to před nedělním utkáním?
Já teď v Olomouci i bydlím a do Třince každý den dojíždím. Pro mě to bylo takové speciální. Dlouho jsem tady nehrál. Myslím, že jsem v Olomouci asi před třemi lety odehrál nějakou přípravu. Předtím jsem za Olomouc odehrál pár zápasů, když jsem byl ve Vsetíně. Pro mě to bylo zajímavé utkání. Bavilo mě to.

Takže se s olomouckými hokejisty znáte?
Celkově v extralize se známe všichni. Ta doba, kdy jsem v Olomouci absolvoval letní přípravu, je pryč. Z té doby znám trenéry a pár kluků.

Vy jste i odchovancem přerovského hokeje. Sledujete Zubry, kteří se snaží o postup do první ligy?
Jo, jo. V létě jsem s Přerovem trénoval. S kluky jsem strávil dva měsíce a strašně jim fandím. Každý zápas sleduju.

A podaří se jim postoupit?
No jasně. Jsou to bojovníci.

Josef Hrabal

 Martin Růžička z Třince a jeho spoluhráč Josef Hrabal se radují z první branky.Narozen: 17. 8. 1985 v Přerově
Výška: 185 cm
Váha: 81 kg
Post: obránce
Draftován: v roce 2003 Edmontonem v 8. kole
Kariéra: Přerov, Vsetín, Olomouc, Kometa Brno, Severestal Čerepovec, Springfield Falcons, Stockton Thunder, MODO Hockey, Třinec, Sibir Novosibirsk, Pelicans Lahti.
Reprezentace: odehrál 17 zápasů s bilancí 2 gólů a 1 asistence