Rozhodnutí celého dramatu přišlo až v páté sérii, kdy Kolouch vyzrál svojí fintou na do té doby bezchybného brankáře Milana Řehoře.

„Když jsme před Vánoci hráli doma s Chomutovem, tak jsem to taky udělal a vyšlo to. Ostatní mi říkali, ať už to nedělám, ale nedal jsem se říct,“ smál se jeden z hrdinů pátečního večera.

Celý olomoucký tým se před začátkem penaltového rozstřelu na střídačce chytil kolem ramen.

„Bylo to jako Nagano,“ doplnil Kolouch s úsměvem.

Byl jste rozodnutý dopředu, že uděláte svoji oblíbenou kličku?
Plánoval jsem dopředu, že přesně tohle to udělám a naštěstí to vyšlo.

Jak se vůbec zrodila tato finta?
To jsem odkoukal od spoluhráče z Vítkovic Lukáše Kucsery, který to akorát děla na druhou stranu (usmívá se). Tak jsem to zkusil z levé a vychází to.

Radili vám kolegové, že to máte udělat?
Právě že ne, protože, když jsme před Vánoci hráli doma s Chomutovem, tak jsem to taky udělal a vyšlo to. Tak mi říkali, že už to gólmani znají, ať to nedělám. Ale nedal jsem si říct (usmívá se).

Byl jste nervózní před svým nájezdem?
Když mi trenér řekl, že pojedu, což bylo ještě před tím, než jel chomutovský hráč ten poslední nájezd, tak jsem si řekl, že nesmí dát, protože jinak nevím. (smích) Naštěstí nedal, takže jsem si už potom věřil.

Co jste si říkali před poslední třetinou, když Chomutov stále vedl 1:0?
My jsme věděli, že to je o jedné střele. Všechno jsme to hráli a házeli na bránu a zaplaťpánbůh tam ta jedna střela spadla.

Při nájezdech jste se chytili kolem ramen. Jak to vzniklo?
Nějak to tam začalo na naší straně, kde jsme stáli, a potom se chytli všichni. Bylo to jako Nagano (usmívá se).

Jak se těšíte na sedmý zápas do Chomutova? Můžete tam dokonat historický obrat.
Strašně se těšíme. Bylo by něco neskutečného, kdybychom otočili z 0:3 na 4:3. Budeme makat na sto procent a doufat, že to vyjde.

Může být psychická výhoda na vaší straně?
Sedmý zápas se začíná jako každý jiný od stavu 0:0. A Chomutov je ambiciózní tým, který pomýšlí na extraligu, takže nebude chtít prohospodařit ten náskok 3:0, co měl. Rozhodně to bude strašně těžké utkání, ale my budeme chtít podat od první do poslední sekundy týmový výkon a snad vyhrajeme.

V Chomutově odvolali trenéra Sýkoru. Je to známka toho, že není v týmu Pirátů něco v pořádku?
Ve čtvrtek jsem si to přečetl na internetu a byl jsem z toho dost překvapený. Nevím, co se u nich děje, ale nemyslím si, že to byla dobrá volba.

ČTĚTE TAKÉ: V neděli pošleme Piráty na dovolenou, věří hrdina Kašík