Co tomu z vaší strany kromě gólů chybělo?

S takovým soupeřem to bylo o prvním gólu. Jihlava hrála poctivě a obětavě směrem dozadu a bohužel nám se ten první gól nepovedlo vstřelit. Měli jsme to tam nějak dotlačit, bohužel.

Nebyla hra v podání Jihlavy až příliš svázaná taktikou na úkor hokejové krásy?

Asi se tímto způsobem chtějí připravit na play off. Chtějí být takhle zalezlí 
a připos… Udělali spoustu icingů, hráli to účelně, jednoduše. Byla to taková destrukce. Podřídili všechno vítězství a o tom to taky někdy je.

ČTĚTE TAKÉ: Černá série trvá. Mora počtvrté prohrála s Jihlavou

Budete se teď v rozhodující fázi sezony ubírat taky tímto směrem?

Doufám, že ne. Ale my jsme s tím měli asi víc počítat, protože oni hráli vzadu opravdu zodpovědně, vyhazovali puky a dopředu nechtěli moc hrát. Já doufám, že my se tady k tomu stylu nedostaneme.

Bylo to psychicky náročnější hrát takový zápas?

Ani ne, my jsme pořád doufali, že to otočíme. Byli jsme pořád na dostřel.

Šance jste měli. Chtělo to víc klidu v zakončení?

Říkám, oni hráli obětavě, byli v pěti před bránou a dali do toho srdce. Padali do střel a tady z toho pohledu podali hrdinský výkon.

Ve čtyřech zápasech letošní sezony jste s Duklou uhráli pouhé dva body. Je to tím, že se na vás soupeř dokáže vyhecovat?

Já bych ani neřekl. Jeden zápas u nich byl takový, že tam byla trochu podivná vyloučení. Tady doma nás jednou vyškolili v přesilovkách a dneska to ukopali 2:0. Nemá cenu se tím zaobírat, všechno to byly vyrovnané zápasy, ale dneska jsme prostě nevyhráli.

Náskok na Jihlavu se v tabulce ztenčil na šest bodů. Je to stále dostatečná rezerva k tomu, abyste udrželi druhou pozici?

Já si myslím, že my na to tak úplně nekoukáme. Tabulka je daná a my teď hrajeme spíš pro sebe a sečteme to na konci. Je dobré, že jsme se vyhnuli boji o play off, kde se kolem osmého místa počítá každý bod i vzájemný zápas. To se nás teď netýká, máme na Jihlavu šest bodů náskok, můžeme být relativně v klidu a dohrát sezonu tak, abychom byli připraveni na play off.