A lépe si svou premiérou branku sezony načasovat nemohl, byla totiž rozhodující.

Před utkáním proti Pardubicím měl obránce David Škůrek ve statistice střel na branku 27 čárek, na Milana Kloučka v brance Dynama vyslal dalších šest. Do sítě prolétla až ta poslední.

V 52. minutě rozradostnil domácí publikum, které se společně s Kohouty mohlo radovat ze zasloužené tříbodové výhry. Už třetí za sebou.

„Gól potěší a dodá sebevědomí. Nejdůležitější ale je, že jsme to zvládli za tři body,“ libovala si věž olomoucké obrany.


O vítězství jste rozhodli po dlouhém obléhání až osm minut před koncem. Byla to dřina, že?
To určitě. Pardubice měly své pásmo dobře zavřené, bušili jsme do nich celý zápas. Naštěstí se to ve třetí třetině zlomilo.

Čím to, že jste na Dynamo nenašli recept dřív?
Neměli jsme moc dorážek. Takové ty situace, kdy už jen stačilo doklepnout puk do prázdné branky, měli pokryté. Nám to ale dělá problém delší dobu. Byli jsme však trpěliví, v závěru jsme do toho šli a zaslouženě to vyšlo.

Překvapilo vás, že obraz hry byl až tak jednoznačný? Soupeř se dopředu moc nedostával.
Je pravda, že dali dva stejné góly – po teči. Pamatuju si, že vloni, nebo předloni, jsme takovým způsobem proti nim dostali snad čtyři góly. Důležité teď ale bylo, že nás to nepoložilo. Ukázala se síla mančaftu.

Je pocit z vítězství sladší o to víc, že jste o něm rozhodl vy?
Hlavně je to v nové sezoně první gól, určitě to potěší a dodá sebevědomí. Nejdůležitější ale je, že jsme to zvládli za tři body, hlavně ten závěr. Je pravda, že nám k tomu trochu pomohl ten čtvrtý gól.

Skoro to vypadá, že jste prošel školou Zbyňka Irgla, střela zápěstím se vám povedla.
Hlavně jsem to musel trefit, kolikrát netrefím ani bránu. Teď gólman nejspíš úplně dobře neviděl, trefil jsem to místo a naštěstí to tam šlo.

Čtvrtá branka, která uklidnila dramatickou koncovku zápasu, padla dost kuriózně. Co jste jí říkal?
Taková jsou pravidla. Poslední dvě minuty do konce zápasu se úmyslné posunutí branky dává jako technický gól.

Vzhledem k průběhu utkání, brali byste to jako ztrátu, kdybyste nezískali tři body?
Určitě. Kdyby nám dali nějaký gól z brejku, když jsme je ve druhé třetině celou dobu tlačili, bezpochyby by nás to stálo dost psychických sil.

Chyběl kapitán Martin Vyrůbalík, váš tradiční parťák. Bylo to bez něj jiné? (Škůrek nastoupil po boku Jana Švrčka, pozn. red.)
Museli jsme si na to chvíli zvyknout, ale zvládli jsme to. Podle mě jsme všichni obránci na sebe zvyklí. Myslím, že Jirka Ondrušek zastoupil kapitána dobře.

DAVID JAHODA