První dva zápasy však ukázaly překvapivý obrázek. Pokud Mora udrží vysoko nastavenou laťku i ve dvou domácích bitvách, možná se nakonec dočkáme velké senzace.

Mužem, který měl překvapení na úkor favorita v úvodním čtvrtfinále na svědomí, byl Zbyněk Irgl.

Nejzkušenější útočník Kohoutů překonal celkem čtyřikrát plzeňského brankáře Miroslava Svobodu a zařídil výhru Mory 3:2 po samostatných nájezdech.

„Zadařilo se mu. Už bylo taky načase,“ usmíval se obránce Jan Jaroměřský, když hodnotil fenomenální Irglův střelecký výkon. A pak dodal: „Vy furt říkáte, že nejsme tým nějakých hvězd, ale za těch pár let se už tady spousta kluků dostala na úroveň velmi kvalitních hráčů extraligy. Už bych nás nebral jako outsidery,“ řekl novinářům v Plzni.

Důkaz, že Jaroměřský nemluvil do větru, podal hned o den později David Ostřížek. Jeho krásné dva góly donutily Indiány sáhnout si až na dno. Šťastnou výhru ve druhém zápase zajistil v závěru třetí třetiny hvězdný Milan Gulaš.

Suverén základní části extraligy si oddechl, že po dvou domácích vystoupeních srovnal s bojovníky z Hané stav na 1:1 na zápasy.

POKLONA OD SOUPEŘE

Kohouti v obou utkáních na plzeňském ledě skvěle bránili střední pásmo a vyráželi do smrtících kontrů. Hra, kterou jim naordinoval stratég Zdeněk Venera, na Indiány platila.

„Věděli jsme, že budou hrát takový hokej, ale mě osobně překvapilo, že to hrají fakt dobře,“ prohlásil plzeňský útočník David Stach.

„Hrají výborně do systému a jsou v protiútocích opravdu nebezpeční.“

Můžete se vsadit, že teď už Plzeň z tempa, které nastolila v závěru minulého zápasu, neubere.

POMŮŽE DOMÁCÍ PROSTŘEDÍ?

Kohouti každopádně ukázali, že na největšího favorita na titul mají.

Teď už zbývá „jen“ navázat na skvělé výkony v následujících dvou domácích zápasech.

„Zkusíme využít domácí prostředí, abychom Plzeň dál trápili,“ plánoval Venera s určitou dávkou pokory.

Za podpory fanoušků v našlapané plecharéně se ale může po čtvrtém utkání série klidně zrodit stav, od kterého už bude Kohoutům k senzaci chybět jen poslední krok.

PROGRAM ČTVRTFINÁLE

pondělí 19. 3.: Olomouc – Plzeň (18.00)
úterý 20. 3.: Olomouc – Plzeň (17.20)
čtvrtek 22. 3.: Plzeň – Olomouc

případné další zápasy: sobota 24. 3.: Olomouc – Plzeň,
pondělí 26. 3.: Plzeň – Olomouc
*stav série je 1:1, hraje se na čtyři vítězné zápasy