„Musíme vyhrát! Naši fanoušci by si to zasloužili," burcuje Miroslav Holec před velmi důležitým domácím dvojbojem (v pátek do Olomouce přijede Hradec Králové).

Právě devětadvacetiletý útočník nepatří k těm, kdo by si dělal těžkou hlavu z posledních dvou porážek.

„Muselo se to hodit za hlavu, to už se stalo, díváme se jen dopředu," říká Holec, pro kterého může být dnešní střet proti Pirátům trošku speciální.

V Chomutově sice nepůsobil, ale jeho kouče Vladimíra Růžičku zná velmi dobře. Čtyři sezony jej totiž vedl v pražské Slavii.

„Specifický je asi v tom, že umí své hráče nabudit, tohle má fakt zmáknuté," prozrazuje olomoucká desítka.

Při pohledu na tabulku produktivity extraligových hokejistů je jasné, na koho si Hanáci budou muset dát největší pozor.

V elitní třicítce se drží hned čtveřice severočeských útočníků: Vondrka (4. místo, 32 bodů), Huml (11., 26), Kämpf (15., 24) a Poletín (26., 20). Pro porovnání, nejlepší Hanák – Juraj Mikúš – okupuje 40. příčku.

„Vondrka je hodně šikovný hokejista, je rychlý, má všechno. Hraje s Ivanem Humlem, to je zas silový typ před bránu, který umí dát gól. Platit na ně bude hlavně hodně bruslení, hra do těla a taky se musíme tlačit do brány, ať začneme dávat góly," uzavírá Holec.

Ze dvou vzájemných duelů s Chomutovem dokázala v letošní sezoně Mora vydolovat čtyři body, přestože oba odehrála na ledě Pirátů.

Další výhra by se jí v boji o desítku setsakramentsky hodila.

Tip Deníku: Olomouc – Chomutov 3:1