Když se v pátek divákům před utkáním s chomutovskými Piráty za burácivého ohlasu představil nový maskot, nebyl v kostýmu kohouta nikdo jiný než on.

Nová role mu připadla jednoduše. Hledal se dobrovolník a on kývl.

„Bruslit trochu umím, spadnout bych neměl. Na zkoušce to celkem šlo, takže jsem to vzal do konce sezony. Na tu příští se snad najde někdo rozměrově vhodnější a bruslařsky zdatnější," hodnotil ještě před zápasem.

Maskot Mory Zatím se maskot ukázal jen na začátek mače, aby trochu vyhecoval tribuny. I tak se ale Agent v molitanovém obleku pořádně zapotil.

„Je v tom hrozné teplo. Jezdím sice na ledě, ale stejně jen v triku a v kraťasech," přibližuje pocity z kostýmu.

Přišel kvůli tomu o nějakých pět minut, zbytek utkání už ale strávil na svém tradičním místě v kotli jako bubeník.

A sledoval, jak Mora přichází o výhru s extraligovým Chomutovem v samotném závěru.

S rytmickým doprovodem začal kdysi jednoduše prostě si sehnal buben. Počáteční nejistoty, kdy se raději tlumil, má ovšem dávno za sebou, a když náhodou při konci zápasu nějaká rána ujede, už ho to netrápí.

Chorál Vstaňte všeci Moravané se ujal

Některé věci jsou na bubnování složitější a stejně tak zpěv. Proto se asi z různých chorálů ujmou jen některé a doma se vsází spíš na pokřiky.

„Pokřiků a chorálů máme hodně, ale ne všechny celý stadion umí. Chorál Vstaňte všeci, Moravané, hokej dneska vládne Hané se ale chytil mezi skalními i u části tribun na sezení. Je skvělé, když se přidávají ke kotli," zmiňuje k chorálu zpívanému na melodii písně Nedaleko od Trenčína.

Jakožto člen fanklubu sleduje tým i mimo zápas. Protože pracuje jako OSVČ na webových stránkách a marketingu, může se někdy přijít podívat i na rozbruslení a zjistit, kdo má formu a koho trenéři nasadili.

„Kádr je dobrý, za poslední roky asi nejlepší. Je v něm spousta mladých hráčů, a dokonce i olomoučtí odchovanci," pochvaluje si.

I když šance na postup jsou nyní již zcela vzdálené, nijak tragicky to nevnímá.

„Je to hlavně zábava, už od play off jsme si říkali, že si to užijeme, i kdybychom nepostoupili do baráže. S pár lidmi jsme se domluvili, že objedeme všechny zápasy play off a baráže, a zatím se nám to daří," je odhodlaný dorazit i zbytek.

Uvěřím, až se kopně do země

O něco menší už je jeho víra v novou podobu zimního stadionu.

Před dvěma lety ini-cioval vznik petice za rekonstrukci zimáku, kterou podpořilo téměř tři a půl tisíce lidí.

„Moc se tím nezměnilo, ale ukázali jsme, kolika lidem současný stav vadí. Nešlo jen o fanoušky hokeje, podpisy jsme sbírali například i na koncertě Kabátů," vzpomíná.

Město sice nyní má studii víceúčelové haly, Petr Všetička se však k plánům staví skepticky.

„Po těch letech, co se o stadionu mluví, uvěřím, až když se kopne do země," prohlašuje.