Je tedy jasné, že už pátou sezonu v řadě bude brankářský tandem Olomouce stejný, tedy Branislav Konrád a Jan Lukáš. Ano, už pátou sezonu za sebou přidá odchovanec Kohoutů Jan Lukáš, který se po různých štacích (namátkou třeba Lev Praha, Sparta Praha nebo Mladá Boleslav) vrátil do mateřského mužstva před sezonou 2018/19. V uplynulé sezoně toho od svého návratu odchytal – zejména kvůli dlouhodobému zranění Konráda – nejvíc. V základní části nastoupil k 32 duelům, jeho úspěšnost zákroků byla těsně pod 90 procenty (89,9 %).

Na pátou sezonu v kohoutím dresu za sebou se těší i Petr Kolouch. Třicetiletý odchovanec Vítkovic patří ke stavebním kamenům hanáckého celku, v minulé sezoně zaznamenal ve 45 zápasech 18 bodů za osm gólů a deset asistencí. V play-off si připsal během pěti střetnutí jednu branku.

To dvacetiletý zadák Adam Rutar, který se natrvalo zabydlel v sestavě Mory v ročníku 2020/21, se bude pokoušet tak trochu o návrat. Vleklé zdravotní potíže, které na startu minulé sezony na neurčito stoply jeho hokejový rozvoj, ho obraly o značnou část ročníku. Nakonec se to něj zapojil až těsně před Vánocemi, nakonec odehrál 10 utkání za A-tým Mory a stejný počet za prvoligovou Jihlavu.

Už v předešlých dnech oznámila Mora prodloužení smluv s útočníky Rostislavem Oleszem, Lukášem Klimkem, Silvestrem Kuskem, Jakubem Navrátilem, Janem Bambulou a Joshuou Jamesem Máchou a také obráncem Alexem Rašnerem.

Házenkářky olomoucké Zory se radují společně s trenérem Malínkem z vítězství
Zora jde do play-off! Proti Mostu se bude snažit o překvapení

Autor: Denis Manina