Pokryla všech zbylých 25 pokusů Sarezy a výrazně přispěla ke konečnému obratu.

Rozhovor

Je hodně stresující jít do brány zmrzlí už v 5. minutě za stavu 0:2?
Právě si myslím, že za takového stavu, tam jde už gólman spíš v klidu. Když je to 2:0 v 5. minutě, tak se snaží něco pochytat a je to něco jiného, než kdybych tam šel a vedli jsme.

Vy jste si nepřipouštěl tlak?
Jako důležitý zápas to určitě byl, ale já jsem říkal, že si půjdu s chutí zachytat. Byl jsem rád, že jsem se dostal do brány, i když jsem samozřejmě Žigymu nepřál, aby střídal. Ale chtěl jsem si zachytat a podat nejlepší výkon.

To se podařilo. Překvapil vás Žigárdy, že to zabalil už v 5. minutě, nebo jste v okamžiku, kdy se na vás podíval, věděl, že je čas jít na led?
No, podíval se na mě, ale nečekal jsem, že půjde tak brzy hned po druhém gólu. Bylo to pro něj těžké. Oba dva góly dostal v oslabení. Asi se necítil, tak mě vystřídal.

Myslíte si, že jste teď svým výkonem zamotal hlavu trenérům do dnešního zápasu?
(přemýšlí) Nevím, uvidíme.

Trenéři říkali, že o jedničce mají jasno. Vy to tedy ještě ani netušíte?
No uvidíme, jak to dopadne. Ať se rozhodnou trenéři tak nebo tak, myslím, že ani jeden jim to nebudeme mít za zlé. Nějak to dopadne.

Štefana Žigárdyho znáte velmi dobře. Kdyby měl chytat i v 5. duelu, rozhodí ho to střídaní?
Já myslím, že ne. V play-off je to něco jiného. Tam se nebere, kolik padne gólů. Hraje se na vítězství. Vedeme 3:1 a to je nejdůležitější. Myslím, že ho to určitě nerozhodí.

A tedy vůbec nepoznamená?
Ne. Žigy je v pohodě. Jestli nastoupí, tak bude chytat tak dobře, jak celou základní část. Takže úplně v klidu.

A vy se opět smíříte s rolí dvojky, připravenou zasáhnout ve stavu nouze.
To víte, že je těžké celou dobu sedět a pak tam vletět. Ale já si říkám, že musím být připravený, právě kdyby si něco stalo. To se povedlo.

Je to vaše první play-off v mužské kategorii a přesto jste nebyl v Ostravě nervózní?
Nervózní ne. Jak jsem šel do brány, strašně jsem se těšil. Chtěl jsem si to co nejvíc užít a podat nejlepší výkon. Spíše než nervózní, takový napjatý. Jak jsem něco chytl, tak to bylo už v pohodě.