"Už jsem po třech letech v Brně chtěl domů. Domluvil jsem se s olomouckým klubem na rok ke vzájemné spokojenosti," řekl Richard Brančík. "Na centru nahradí Roberta Najdka," upřesnil Erik Fürst, generální manažer prvoligového HC Olomouc. Brančík stejně jako Mora prožil špatnou sezonu, když kvůli zranění kolena vynechal polovinu prvoligového ročníku. "Už se cítím velmi dobře. Mám čtyři měsíce po operaci a léčí se to podle očekávání. Budu schopen v pondělí s menšími úlevami nastoupit do letní přípravy," byl Brančík optimistický. S některými olomouckými hráči je neustále v kontaktu, úplnou novinkou je ale pro něj nový trenér Fiala. "Ještě jsme se nepotkali. Dojde na to až v pondělí," poznamenal Brančík.

Jako hráč Komety se stále poohlížel po olomouckých výsledcích. "V loňské sezoně se nepovedl začátek. Na hodně zápasech jsem byl v hledišti a spousta byla odehrána velmi slušně. Snad každý druhý se ale prohrál o gól," všiml si Brančík. Mimo něj do olomouckého kádru přibude mladý obránce Tomáš Jurdič. "V přípravě by se měl objevit i obránce Jiří Paška, který hrál v Dánsku. Na prvním tréninku by se mělo sejít zhruba dvacet hráčů," poznamenal Fürst.

V Olomouci se už usadil nový kouč Petr Fiala, který avizoval, že se nejprve porozhlédne po místních sportovištích, která využije v přípravě. "Už se rozhlédl dokonale. Jak jsem viděl jeho tréninkový systém, některým hráčům bude nevolno," avizoval Fürst náročný program letní přípravy, který čeká na prvoligový tým. Družstvo bude trénovat především v domácích podmínkách a kouč Fiala počítá i s juniory. "Junioři odehráli velmi kvalitní sezonu. V týmu jsou hráči, kteří mají ambice i výkonnost hrát v A týmu. Nebudeme bránit hráčům, kteří mají předpoklady. Rád bych měl v létě k dispozici dvacet až třicet hráčů," řekl v rozhovorou pro Deník nový trenér.