„První třetinu jsme podle mého zaspali, ta poslední už zase byla exhibice,“ hodnotil spokojeně utkání kapitán Richard Brančík.

Úvodní třetina vám nevyšla, co bylo špatně?
Inkasovali jsme možná trochu lehkomyslně dvě branky v oslabení. Já si myslím, že jsme trochu utkání zaspali, oni využili dvě přesilovky a museli jsme to pak dohánět. Ale naštěstí jsme na to po dvaceti minutách zapomněli a srovnali. No a třetí třetina, to už byla taková exhibice.

Vašemu gólu předcházelo tvrdé sražení na mantinel, za které dostal soupeř trest do konce zápasu. Co se tam stalo?
Dostal jsem loktem do brady. Chvilku jsem se tam i ztratil, ale dobré. Otřepal jsem se z toho.

Gól tomu pomohl?
Gól pomohl. (usměv) Já jsem se pak chvílemi trochu ztrácel a měl trochu výpadky do konce třetiny. Ten gól jsem jen dorážel puk ze vzduchu. Zaplať pánbůh za to. Srovnání na 2:2 nám pomohlo a potom ty rychlé dva góly na začátku třetí třetiny rozhodly zápas.

Co otočilo zápas ve váš prospěch?
Trenéři překopali celou sestavu a úplně se to promíchalo. Přineslo to oživení, trenérům tento tah vyšel.

Zvyšoval se hlas v kabině o první přestávce?
Nějaké chyby se vytýkaly, ale měli jsme spoustu času na obrat. Věřili jsme, že síla v mančaftu je velká, a nebyl důvod k žádné skepsi.

Vy jste se trefil i v Šumperku a začíná vám to tam pravidelně padat. Jde vaše sebevědomí nahoru?
Určitě to potěší a zvedne psychiku, ale já jsem hlavně rád, že to jde mančaftu. Já mám daleko větší radost z nějaké pěkné nahrávky než z gólu. Když mančaft šlape, tak góly přijdou. Musí mít člověk trpělivost a nesmí se do toho zbytečně tlačit.

Z jakých příčin jste si ze Šumperku přivezli jen bod?
Měli jsme tam spoustu šancí, které nám Saša Hylák pochytal. Oni se chtěli ukázat před novým trenérem. Byl to zápas nahoru dolů, až jsem chvílemi nechápal, co se tam děje. Možná tam bylo z naší strany lehké podcenění, že hrajeme s posledním mančaftem, a určitě to nebylo ideální. Vymstilo se nám to v penaltách, pořád se na ně vyhrávat nedá.

S Benátkami přišla potřebná vzpruha?
Jsem rád, že po těch dvou dvoubodových a jednom jednobodovém zápase přišla tato jednoznačná výhra. To jsme už potřebovali, můžeme být spokojeni.

Dalibor Sedlář, který vystřídal Štefana Žigárdyho, odchytal zbytek zápasu s čistým kontem. Zaslouží pochvalu?
Dali (Dalibor Sedlář, pozn. red.) zachytal hlavně ve druhé třetině výborně. Tam to podržel. Vychytal si takovou malinkou nulu dvoutřetinovou. Určitě ho to bude taky něco stát, aby si nemyslel, že to bude jen tak. (usmívá se)