A nejen fanoušci, kteří na rozhodčí začali pořvávat dokonce po vyloučení plzeňského hráče.

„Diváci při skandování měli v podstatě pravdu. Je to extrém. Stejný výklad pravidel byl na začátku sezony," posteskl si olomoucký trenér Petr Fiala.

Hra plná vyloučení se lidem vůbec nelíbí.

„Možná to diváky otráví. Bojím se, aby lidi nepřestali chodit. V Mladé Boleslavi se na ten hokej nedalo dívat. Osobně bych dal ještě jeden a pak bych se na to vyprd," musel přiznat Fiala.

Nejhorší je to kouskování hry, říká Straka

Podle posledních zápasů se zdá, že při hře pět na pět se bude zahajovat jen zápas. Jinak se budou hrát neustále přesilovky a oslabení.

„Největší problém je, že vyloučení hrozně kouskují hru. Člověk ani neví, kterého týmu hráč jde ven," konstatoval plzeňský trenér Michal Straka.

Vzhledem k vysokému počtu vyloučených se bude na trénincích větší pozornost věnovat dvojnásobným přesilovkám.

„Teď se najednou změní skladba tréninků. Místo založení útoku při hře pět na pět budeme trénovat přesilové hry. Ale ne pět na čtyři ale pět na tři nebo čtyři na tři," uvedl Fiala.

Statistiky z posledních dvou kol jen potvrzují zvýšený počet dvojnásobných přesilovek.

„Do zápasu v Boleslavi jsme tuto výhodu měli třikrát za 22 kol. Proti Plzni jsme měli stejný počet dvojnásobných přesilovek," upozornil Fiala.

ČTĚTE TAKÉ: Měnit pravidla uprostřed sezony je úplná blbost, myslí si Buc

Trenéři navíc zatím neví, jak se s přísnějším metrem vyrovnat.

„Je to těžké, je to hrozné. Trenér na střídačce musí reagovat. Na led se musí posílat hráči na přesilovku, na oslabení a ti, co tyhle situace nehrají, nejsou vytížení. Chtěl bych, aby měli rozhodčí větší cit. Někdy to až přehání. Je třeba fauly hokejkou odpískat, ale musí se to odlišovat," uvědomuje si Straka.

"Výhodu mají bruslivé typy"

Fiala přiznal, že se každopádně s novým trendem musí srovnat.

„Teď budou mít asi výhodu bruslivé typy. Je pravda, že hráči, když budou bruslit, tak si hokejkou nebudou pomáhat. Spousta těch faulů opravdu je, ale dřív se nepískaly. Rozhodčí to nemají jednoduché," vžil se i do druhé strany Fiala.

Zároveň přiznal, že nový trend by mohl pomoci reprezentaci.

„Je pravda, že při mezinárodním hokeji jsme hodně vylučovaní po faulech hokejkou. Z pohledu zvyknutí si na světový hokej, je to asi dobře. Záleží na tom, než rozhodčí najdou zlatou střední cestu," dodal Fiala.