S příchodem nového roku nechali Kohouti za hlavou černou sérii pěti porážek v řadě a na ledě Litvínova uspěli 4:1. Doma proti Spartě to ale bylo zase trápení. Vůbec poprvé se stalo, že před svými fanoušky Hanáci v aktuálním ročníku nedali ani gól.

„Bohužel jsme do zápasu špatně vstoupili a první třetinu jsme prohráli 0:2. Prohrávali jsme osobní souboje, nehráli jsme moc na puku,“ hledal hlavní důvody porážky 0:3 s Pražany útočník Petr Strapáč.

„Sparta z toho vytěžila dva góly a v konečném důsledku jí to stačilo na to, aby odvezla tři body,“ dodal v rozhovoru pro web HC Olomouc.

Proti Brnu to ze strany olomouckého celku musí být výrazně lepší. Otázkou je, zda už bude k dispozici i Zbyněk Irgl, který svůj návrat sám odhadoval právě na poslední vzájemný duel s Kometou. Jeho střelecké schopnosti by Kohoutům v předehrávce 42. kola jistě přišly vhod.

Irgl nebyl trenérskému duu Moták & Tomajko k dispozici ani ve vánočně laděném, avšak strhujícím souboji, v němž uspěli Brňané 5:4 po prodloužení. Hattrickem se blýskl Petr Holík, třetí nejproduktivnější muž bodování celé soutěže.

Ve formě hrají ale aktuálně i jeho parťáci z útoku Martin Zaťovič a Američan Peter Mueller. V brance se pak daří Karlu Vejmelkovi, který drží v šachu nedávnou posilu Libora Kašíka.

Druhá bitva mezi Olomoucí a Brnem během čtrnácti dnů startuje v úterý od 18 hodin na jihomoravském ledě.