Mora porazila díky gólům Jiřího Ondruška Zlín těsně 2:1.

„Je to příjemný pocit, ale je jedno, kdo ty góly dá. Důležité je, že jsme protáhli vítěznou sérii,“ vyprávěl skromný olomoucký hrdina.

Na olomouckém ledě se sešli dva soupeři, kteří se nacházejí ve výborném rozpoložení a v posledních zápasech sbírali výhry.

Mora bojovala o šestou v řadě. A úspěšně.

„Je to příjemné, když vyhráváte. Jsou to většinou zápasy, které urvete a bojujete do konce. Nechci říkat, že tohle umíme, ale jsme v tom zatím úspěšní a to je důležité,“ pochvaloval si olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Pěstní inferno

Berani byli v první třetině nebezpečnější, ale olomouckého brankáře Jana Lukáše, který podruhé v řadě dostal důvěru, nevyzrál v tutovce Jakub Herman, který minul levou tyč a ke svému bývalému klubu byl nechtěně milosrdný.

„Nevyhovovala nám pětidenní pauza. Asi by se nám líp hrálo v rychlém sledu. Než jsme se do zápasu dostali, trvalo to celou třetinu,“ přiznal kouč Mory.

„Mohlo se to celé odvíjet jinak, kdybychom proměnili alespoň jednu šanci,“ věděl zlínský kouč Robert Svoboda.

Skóre zápasu otevřel až ve 27. minutě Jiří Ondrušek. Olomoucký bek převzal v prostoru nad kruhy puk, se kterým projel až před Jakuba Sedláčka a rozjásal plecharénu.

To od zkušeného obránce nebylo zdaleka vše. V přesilové hře se dostal k dorážce Jerglovy střely a doklepl kotouč do sítě. To vyvolalo před zlínskou svatyní pěstní inferno.

Ondrušek nejdřív svedl na ledě souboj s Tomášem Fořtem a o pár chvil později na něj před olomouckou střídačkou zaútočil i Ralfs Freibergs s Pavlem Kubišem.

„Na konci jsme si ale podali ruce a bylo to v pohodě," zdůraznil Ondrušek.

Štěstíčko na olomoucké straně

Zlín vykřesal naději v úvodu třetí třetiny, kdy Zdeněk Okál zužitkoval přesilovku.

I na téhle brance měl podíl Ondrušek, i když nechtěný.

„Tu Okálovu střelu tečoval, takže vítej zlatý hattricku,“ vtipkoval na Ondruškovu adresu trenér Moták.

„Jirka předvedl výborný výkon do ofenzivy, bohužel zastínil naše útočníky. Nebo bohudík,“ doplnil kouč.

Kohouti dokázali s vypětím všech těsný náskok udržet. Skóre se už neměnilo taky proto, že Ostřižek netrefil prázdnou branku při dlouhé zlínské power-play.

„Parádně jsme to ubojovali a výhru si zasloužili,“ ocenil Moták týmový výkon.

„Závěr byl z naší strany maximální, slušela by tomu remíza, ale bohužel,“ mrzela ztráta trenéra Beranů.

„Štěstíčko bylo na naší straně,“ přikyvoval Ondrušek.

„Zlín měl spoustu šancí, naštěstí to Honza zavřel,“ chválil Ondrušek olomouckého gólmana po šesté extraligové výhře Mory v řadě.

HC Olomouc - PSG Berani Zlín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Ondrušek (Holec, J. Galvas), 33. Ondrušek (Jergl, Ostřížek) - 43. Okál (Herman). Rozhodčí: Úlehla, Pražák - J. Frodl, Lučan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 5029.

Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Galvas, Švrček, Staněk, Jaroměřský, Dujsík – Burian, Strapáč, Irgl – Ostřížek, Knotek, Handl – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz. Trenéři: Moták a Tomajko.
Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Nosek, Valenta, Gazda, Žižka, Řezníček, Ferenc – Kubiš, Fořt, Ondráček – Herman, Honejsek, Okál – Lakatoš, Fryšara, Kulda – Poletín, P. Sedláček, Šlahař. Trenér: Svoboda.