Rychlé góly v úvodu prvních dvou třetin znamenaly stav 1:1 před třetí dvacetiminutovkou, byl to Bambula, kdo v čase 20:56 výborně obkroužil Královu branku, srovnal a vstřelil svůj první gól v sezoně.

„Padlo po gólu trošku sprosté slovo, spadlo to ze mě a potřeboval jsem si zařvat,“ usmíval se po druhé třetině v rozhovoru pro O2 TV Sport Jan Bambula.

„Měli jsme pomalejší začátek, ale ve druhé třetině jsme do toho naskočili a dostali Liberec pod tlak. Měli jsme spoustu šancí, možnosti v přesilovkách, ale netlačili jsme se dostatečně do střelby,“ mrzelo olomouckého asistenta trenéra Róberta Petrovického.

Kousíček od vytoužené branky v přesilovce byl v úvodu třetího dějství Navrátil, jeho bomba z první však skončila jen na tyči. Když se nedaří, tak se nedaří, Mora dala v sezoně jediný gól z 39 přesilových her.

Zákonitě se to Hanákům vymstilo. Oscar Flynn na konci 47. minuty zužitkoval při přečíslení dobrý pas Najmana, Michal Ivan pak propálil Sedláčka potřetí a Jakub Rychlovský do prázdné klece v čase 58:11 pečetil na konečných 4:1.

„Ve třetí třetině se hra otevírala, chvilkami byla trošku divoká. Soupeř bohužel využil naší nepozornosti a odskočil. Pak jsme tlačili, ale nevyšlo to,“ hodnotil Róbert Petrovický.

Další možnost posunout se z jedenácté pozice bude mít Mora v domácím dvojzápase. V pátek v 18 hodin přivítá poslední Mladou Boleslav, v neděli do plecharény dorazí tým z opačného pólu tabulky – druhý Litvínov (17.00).

„Oba zápasy chceme vyhrát,“ má jasno Róbert Petrovický.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. A. Najman (Rychlovský, Hawryluk), 47. Flynn (A. Najman), 55. Ivan (Flynn), 59. Rychlovský (Derner) – 21. Bambula (Řezníček). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Lederer, Blažek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3959.

Liberec: D. Král – Ivan, Melancon, McCoshen, Galvas, J. Dvořák, Knot, Derner – Flynn, Filippi, Faško-Rudáš – Pérez, Bulíř, Hawryluk – Rychlovský, A. Najman, Klíma – Vlach, Šír, Pekař. Trenéři: Pešán, Kudrna a Žabka.

Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Rutar, Švrček, Černý, Rašner – Navrátil, Knotek, Bambula – Chmielewski, Macuh, P. Musil – Klimek, Nahodil, Orsava – Kunc, Anděl, Kucsera. Trenéři: Tomajko a Petrovický.