Domácí na úvod sehráli povedenou přesilovku. Nejprve Bednář proti vyjetému Falterovi neuspěl. Poté ale Cingel před brankou našel Kukumberga a ten se trefil k tyči.

Vzápětí mohli domácí zvýšit. Již překonaného Faltera však na brankové čáře zastoupil Jaroměřský. Poté při rozehrávce chyboval Podlaha a namazal Bednářovi do brejku. Ten však olomouckého gólmana nepřekonal. Mora mohla být ráda, že v první třetině inkasovala jen jednou.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Šancí ale ubylo. V závěru se domácí dostali do přečíslení, ale Bednář střílel jen do Falterova ramena. Skóre se ale před druhou sirénou měnilo, když se trefil Šimánek. Do přestávky zbývalo 25 sekund.

Na začátku třetí třetiny Mora přišla o Jergla, který nešťastně dostal bruslí do obličeje. Hra se na několik minut kvůli úklidu ledu musela přerušit.

Kohouti se snažili zápas zdramatizovat a tlačili se dopředu. Jenže se to nevyplatilo. Přečíslení přesně zakončil Berger. Bylo rozhodnuto.

Mountfield HK – HC Olomouc 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Kukumberg (Cingel, Graňák), 40. Šimánek (Kukumberg, Látal), 55. Berger (Zigo).

Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandić, Pláněk – Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel – Köhler, Dragoun, Červený – Látal, Kukumberg, Šimánek – Zigo, Berger, Vopelka – R. Pavlík.

Olomouc: Falter – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Podlaha, Mráz, Ostřížek.