„Zaplaťpánbůh, že o nic nešlo, ale i přesto jsme tady neodvedli nějaký super výkon. Teď si ale myslím, že si z té baráže musíme vyhodnotit to pozitivní," usmíval se po utkání kapitán Mory Jakub Bartoň.

Kdo to dopustil? Takto se Mora loučila s Kladnem a Kladno s extraligou

Jak moc bylo těžké hledat motivaci do posledního zápasu sezony?
Samozřejmě to pro nás nebyl jednoduchý zápas, ale chtěli jsme být důstojným soupeřem a určitě jsme to sem nepřijeli odevzdat. Bohužel jsme Tomášovi (Vošvrdovi) v obraně vůbec nepomohli, bylo to hodně těžké. Dostali jsme jeden smolný gól, ale pravda je, že jsme dozadu hráli dost špatně.

Naštěstí oběma týmům už o nic nešlo.
Zaplaťpánbůh, že o nic nešlo, ale i přesto jsme tady neodvedli nějaký super výkon. Teď si ale myslím, že si z té baráže musíme vyhodnotit to pozitivní (usmívá se).

Jak náročné byly víkendové oslavy postupu do extraligy?
Oslavy nebyly špatné (smích). V pondělí máme závěrečnou akci, takže to bude ještě určitě taky pěkné. Já myslím, že spousta lidí si to ještě bude chvíli užívat, ale samozřejmě v rámci mezí.

Ty pocity euforie, které nastaly po páteční výhře nad Mladou Boleslaví, stále přetrvávají?
Jo, jasně (usmívá se). Je to prostě krásný pocit a myslím, že to ještě nějaký den budeme vstřebávat a užívat si to. Ten pocit je k nezaplacení a pro tohle hrajeme hokej. Abychom zažili ten největší úspěch, který to pro nás zatím je.

Jak se na konci sezony cítíte po fyzické stránce?
Sezona byla hodně těžká. Já jsem měl takovou divnou sezonu, protože jsem měl hodně zranění, byl jsem i nemocný a trápil jsem se. Bylo to pro mě těžké. Teď mám ještě akademičky, které odehraji a pak si naštěstí odpočinu a dám se nějak dohromady.

Takže úplný odpočinek od hokeje pro vás ještě nepřichází?
Jak říkám, ještě máme s Richardem (Divišem) a Voďasem (Michalem Vodným) akademičky, což jsou tři dny hokeje. To ještě nějak hryznu a pak bude odpočinek. A pak vzhůru na to, vzhůru do extraligy!