„My víme, že na Chomutov máme. Chceme vyhrát každý zápas, a kdyby se to v pátek podařilo, tak je velká šance uspět i v tom rozhodujícím sedmém duelu,“ prohlašuje kapitán olomoucké Mory Jakub Bartoň.

V čem jste byli v pátém duelu lepší než Chomutov?
Myslím, že nás posílila nedělní výhra na domácím hřišti. První dvě třetiny jsme byli určitě vyrovnaným soupeřem, ne-li o něco lepší. Měli jsme šance a hráli parádní hokej. Ve třetí třetině na nás samozřejmě Chomutov vyvíjel tlak, měli spoustu šancí, ale my jsme to bojovností, silou a i díky Kašovi (gólman Libor Kašík, pozn. red.) udrželi. Byl to parádní kolektivní výkon.

Zdá se, že jste chytili druhý dech. Bylo důležité, že jste zjistili, že je Chomutov k poražení?
My jsme tomu věřili už od začátku a ani v sezoně jsme s nimi neměli špatné zápasy. První zápas nám ale nevyšel vůbec a v tom druhém to byla celkem smůla. Ve třetím zápase jsme se tlačili dopředu, jenže jsme nic nezužitkovali a sami dostali góly. Do čtvrtého zápasu jsme už šli s tím, že nemáme co ztratit. Vyhráli jsme, to nás posílilo a pak už to byl v Chomutově parádní výkon, díky čemuž jsme vrátili sérii domů.

Snad nás diváci poženou

Chomutov byl posílený o tři sparťany Rachůnka, Pacovského a Lapšanského. Co jste na to říkali? Nebyla to známka toho, že z vás mají větší respekt?
To si nemyslím. Každý chce vyhrát a každý rád posílí, tak už to v play off bývá. Samozřejmě na to mají právo, ale jestli to je přínos? Asi to bude, protože to jsou super hráči, ale v tom zápase jim to nepomohlo, protože jsme byli o ten gól lepší nebo šťastnější. V náš prospěch hrála ta kolektivní práce a srdíčko.

Na tréninku byla ve čtvrtek výborná nálada. Sezonu evidentně nikdo končit nechtěl.
Přesně tak. My víme, že na Chomutov máme. Chceme vyhrát každý zápas, a kdyby se to v pátek podařilo, tak je velká šance uspět i v tom rozhodujícím sedmém duelu.

Berete to pořád tak, že nemáte co ztratit a že Chomutov je stále velkým favoritem na postup?
Jasně, oni mají pořád mečbol. Jestli chceme uspět my, tak musíme zvládnout ještě dva zápasy. My se ale nachystáme hlavně na páteční zápas, dáme do toho všechno, protože hrajeme před domácím publikem. Věřím, že nás diváci podpoří a poženou dopředu a že se jim odvděčíme minimálně dobrou hrou a poctivou kolektivní prací.

Půjdeme do toho naplno a s radostí

Mohou být fanoušci klíčový faktorem v asi největším zápase dosavadního průběhu sezony?
Je to, jak říkáte. My na ně určitě spoléhat budeme. Věřím, že přijdou v hojném počtu, i ten kotel, který tradičně chodí, vždy dokáže v plechárně vytvořit parádní atmosféru. Myslím, že to bude i pro ně zážitek, a doufám, že přijde co nejvíc lidí, kterým se budeme snažit odvděčit co nejlepším výkonem.

Půjdete do zápasu uvolněně, nebo na vás může dopadnout tíha šestého semifinále?
Svazující to pro nás určitě nebude, protože si myslím, že jsme si u nich zahráli parádní hokej. To bylo vidět po zápase, kdy byl každý z nás nadšený a měl z toho radost. Myslím, že každý to tak cítí, a dnes do toho půjdeme znovu naplno s radostí a chutí si zahrát. Doufám, že to bude se šťastným koncem pro nás.

Zápasy už jsou ráz na ráz. Jak jste na tom po fyzické stránce?
Já osobně se cítím dobře. Jinak tam nějaká zranění jsou, ale já s tím osobně nemám problém. Myslím, že spoustu kluků to chomutovské vítězství nakoplo a síly určitě přibyly. Když se vyhrává, tak síly přibývají.

Chceme ukázat, že to nehrajeme jen tak

Hokejová historie nezná moc týmů, které v play off dokázaly otočit stav 0:3 na zápasy. Už jste na to pomysleli?
Je to ještě daleko. Chomutov přece jenom není žádný slabý soupeř. Oni mají zkušené hráče, je to parádní mužstvo. Myslím, že myslet na ten rozhodující sedmý zápas je ještě brzo. My musíme hlavně podat parádní výkon před našimi fanoušky, aby si nemysleli, že to hrajeme jen tak, že stejně postoupí Chomutov. Chceme ukázat, že hokej hrát umíme a že nás to baví.

Kdyby to s finále přece jen vyšlo, tak byste se prý obarvil na blond. Na to by asi byla zvědavá spousta hráčů i fanoušků.
Já bych se toho nebál (směje se). Ale musel by do toho jít celý tým. Nedokážu si představit, kdybych to měl obarvené sám, ale kdyby do toho šel celý tým, tak není problém. Byla by to paráda a asi velká sranda.