V barvách hanáckého klubu působil čtyřiatřicetiletý odchovanec zlínského hokeje již převážnou část minulého ročníku, když do mužstva přišel krátce po zahájení mistrovských bojů ze Šumperku.

„S Uničovem jsem předběžně domluvený. Mají zájem, abych tam hrál i letos, což mě těší,“ prozradil Deníku hráč, který je jednou z hlavních ikon slavné éry Draků.

Do přípravy uničovského celku se však bývalý šumperský forvard doposud nezapojil a zatím neodehrál ani jeden přípravný zápas.

„Mám zdravotní problémy s kolenem, ale není to nic vážného. V běžném životě mě to neomezuje, ale trénovat s tím nemůžu. Za deset dní jdu na kontrolu k lékaři, potom se uvidí, jak na tom budu. Ale věřím, že to půjde. Budu jen muset trochu potrénovat a pak bych naskočil do rozjeté soutěže,“ uvedl dále Dušan Bařica, který po loňském nedobrovolném odchodu z řad Draků v podstatě uzavřel svou profesionální kariéru.

„Doba se změnila a teď vlastně prožívám novou etapu svého života. Už nemohu dávat hokeji a trénování tolik jako v minulosti. Mám rodinu a práci, která je časově dost náročná. S hraním ale ještě nechci úplně skončit, vždyť hokeji se věnuji od svých pěti let. Pokud se mi podaří všechno skloubit dohromady, budu nastupovat v Uničově, kde bych si chtěl užít ještě trochu radosti z hokeje,“ říká Bařica.

V černožlutém uničovském dresu se pak útočník, jenž má na svém kontě i několik extraligových startů za Zlín a Havířov, potká s početnou kolonií bývalých Draků.

„Určitě bude příjemné mít kolem sebe partu známých lidí, když většinu hráčů Uničova velice dobře znám ze svého působení v Šumperku,“ dodal Dušan Bařica, kterého lze bez nadsázky označit za legendu novodobé éry šumperského hokeje.

Populární útočník s číslem 94 na dresu je historicky nejlepším střelcem Draků, ze které odehrál také nejvíce sezon ze všech hráčů, rovných deset.

V tabulkách kanadského bodování je druhý za Radkem Kučerou. Dvakrát pak vybojoval se Šumperkem postup do 1. ligy (1999 a 2007).

V roce 2001 získal jako kapitán Draků ocenění fanoušků v anketě o nejpopulárnějšího šumperského hokejistu.