V dalším kole Moru v pátek čeká zápas v Mladé Boleslavi.

„Zápas se nám nepovedl. Ani nešlo o prohru. Šlo spíše o to, že jsme schopní hrát mnohem lépe. Byli jsme slabší jak v útoku, tak v obraně," kritizoval výkon svého týmu olomoucký trenér Petr Fiala.

Do první šance se dostali domácí. Kubinčák se prohnal po levém křídle, ale mířil vedle.

Skóre však Piráti o chvíli později otevřeli. Havel puk od modré nevinně nahodil a kotouč přes clonící hráče skončil až za Vošvrdou.

Kohouti mohli vzápětí odpovědět.

Ostřížkova teč však skončila na Růžičkových betonech. Velkou šanci spálil i Pekr, který si položil chomutovského gólmana na led, ale nepřehodil jeho beton. V další tutovce se po chybě severočeské obrany objevil Vodný, jenže mířil vedle.

Promarněné šance musely Hanáky vzápětí hodně mrzet. Domácí se dostali do přečíslení a Kubinčák přidal druhý gól.

Hned po přestávce se do obrovské šance dostal Pekr, ale opět ztroskotal na Růžičkovi. Piráti mohli třetí gól přidat při dvojnásobné přesilovce. Se střelami Hrušky a Kašeho si poradil Vošvrda. Mora už byla ve čtyřech a Šagát trefil tyč.

Kohouti ubránili další oslabení a Staněk se dokonce z trestné lavice dostal do brejku. Jenže olomoucký obránce byl šancí natolik zaskočen, že v rozhodující chvíli netrefil puk.

Hosté se gólu přece jen dočkali. Po buly se puk dostal k Pekrovi, jenž prostřelil Růžičku.

Třetí třetina byla skoupá na šance. Po chybě Staňka se do nadějné pozice dostal Kaše, ale mířil vedle.

Další olomoucké zaváhání však už domácí potrestali. Ostřížek při rozehrávce ztratil puk a Gajovský se trefil přesně k tyči.

Hanáci mohli ještě zápas zdramatizovat, jenže Ondrušek v přesilovce pálil pouze do chomutovského gólmana.

„Vyhráli jsme první barážový zápas z dvanácti. Myslím, že výhra byla zasloužená. Z naší strany jsme podali zodpovědný výkon a jsme rádi, že se nám po dlouhé době podařilo vyhrát doma. Výborní byli i diváci," pochvaloval si bouřlivou kulisu chomutovský trenér Jaroslav Beck.

Oproti tomu Fiala si uvědomuje, že hra jeho týmu se před pátečním druhým zápasem musí změnit.

„S takovým výkonem nemůžeme chtít bodovat. Příští zápas musí být odvážnější ze strany hráčů," dodal kouč Hanáků.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. R. Havel (Hromas, Kämpf), 19. Kubinčák (O. Kaše), 54. Gajovský - 36. Pekr (Rác, Bartoň).
Rozhodčí: Fraňo, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4367.
Chomutov: Martin Růžička - J. Stehlík, Malec, Rutta, M. Jass, Krstev, R. Havel, J. Mrázek, Bartejs - Bomersback, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Šagát, Kämpf, Hromas - O. Kaše, Račuk, Kubinčák. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.
Olomouc: Vošvrda - Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Rašner, Kadela - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Pekr, Rác, Vodný - Marosz, J. Knotek, Herman - Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.