Osmadvacetiletý odchovanec prostějovského hokeje si nejvyšší domácí soutěž zahrál poprvé od sezony 2006/2007, kdy nasbíral čtyři starty v dresu tehdy již krachujícího Vsetína.

„To už je celkem dlouho, na to si už ani moc nepamatuji,“ přiznal Haluza, který do nedělního zápasu naskočil za stavu 6:2 pro domácí.

Kometa Vítkovice zdolala rekordním skóre 8:2. Jak jste si užil poslední třetinu zápasu?
Za toho stavu a při té atmosféře, která v Brně panuje, si to člověk opravdu užívá. Atmosféra kolem hokeje je tam skutečně nádherná. To se s Olomoucí asi moc srovnávat nedá.

Do zápasu jste naskočil již za prakticky rozhodnutého stavu. Dával vám trenér nějaké speciální pokyny?
Jenom se mě ptal, který post mi bude vyhovovat, jestli pravé nebo levé křídlo. Spíš jsme se jenom domlouvali s centrem, kdo, jak a co bude hrát. Že by mi trenér vyloženě dával pokyny, co jak hrát, to ne.

Zápas pro vás byl pikantní v tom, že v dresu Vítkovic nastoupil váš spoluhráč z Olomouce Jiří Ondrušek.
Určitě to bylo zvláštní. Den před tím jsme hráli spolu a o den později už proti sobě (usmívá se). Myslím, že jsme se na ledě potkali snad jenom jednou. Že bychom tam na sebe doslova narazili, to snad ani nenastalo.

Stihli jste si něco říct po zápase?
My jsme se po zápase ani neviděli. Já myslím, že oni hned nasedali do autobusu a odjížděli. Takže se uvidíme až v Olomouci.

Věříte, že vás Kometa ještě povolá k dalším zápasům?
Já bych za to byl rád. Je to přece jenom pro mě zase nová zkušenost. Hokej je v extralize prostě rychlejší, důraznější a je to zkrátka všechno na vyšší úrovni.

Berete nakouknutí do extraligy jako odměnu za vaše výkony a produktivitu v olomouckém dresu?
Dalo by se to tak říct. Je to pro mě takové zpestření, člověk si to zkusí a osahá si, jaké to je hrát extraligu. Je to přece jen sen každého hokejisty a já jsem rád, že jsem si ji zahrál.

V sobotu jste s Olomoucí odehrál prvoligový zápas na ledě Chomutova. S Piráty jste prohráli 2:0, v čem jste viděl problém, že se vám nepodařilo ani jednou skórovat?
Byla to škoda, protože si myslím, že jsme tam neod
edli špatný výkon. Možná nám tam chybělo trochu štěstí v koncovce. Kdybychom tam dokázali vstřelit aspoň jeden gól, tak by se to utkání odvíjelo určitě jinak.

Vychytala vás chomutovská brankářská posila Tomáš Duba?
Já si spíš myslím, že těch gólových střel jsme tam zase tolik neměli. Netlačili jsme se tolik do střel a nebyli jsme produktivní.

Ve středu vás čeká domácí zápas s Ústí nad Labem. Berete to jako prestižní záležitost?
Ústí stejně jako Chomutov chce hrát hokej, takže myslím, že by to pro diváky mohl být zajímavý zápas. My samozřejmě doma budeme chtít uspět a bodovat.