„Aron je zkušený hráč, který se v posledních letech vypracoval v oporu Třince a pomohl mu k velkým úspěchům. Jsme šťastní, že si pro pokračování kariéry vybral zrovna naši organizaci, protože jsme přesvědčení, že svým stylem hokeje do našeho kádru skvěle zapadne a bude jeho tahounem,“ uvedl generální manažer HC Olomouc Erik Fürst pro klubový web.

Rodák a odchovanec z Gdaňsku prošel i mládeží německého Hannoveru. Do Česka se talentovaný křídelník posunul díky sezoně 2013/14, kdy v dresu Krakova v 53 zápasech nasbíral 73 kanadských bodů (35+38) a zaujal tak třinecké Oceláře.

V následujícím ročníku nicméně působil hlavně v prvoligovém Havířově, ve druhé nejvyšší soutěži v sezoně následující obrovsky zazářil v dresu Frýdku-Místku. Od ročníku 2017/18 už působil hlavně v Třinci a vydatně pomohl k zisku čtyř titulů v řadě.

Tou bodově nejvydařenější extraligovou byla pro Arona Chmielewského sezona 2019/20, kdy v 52 zápasech základní části zaznamenal 11 branek a 11 asistencí.

Na podobná čísla by mohl navázat právě v Olomouci, kde by měl dostat spoustu prostoru a možností ukázat i své ofenzivní schopnosti.

Chmielewski by neměl být jedinou zahraniční posilou Mory. Podle informací Deníku má do Olomouce namířeno také bývalý útočník prvoligového Přerova, Slovinec Rok Macuh.

Zdroj: Youtube