V první třetině Mora přestála dvě dvojnásobná oslabení, ale Kometa šla do vedení těsně před první sirénou.

„Byli jsme pod tlakem. Už to vypadalo, že jsme z nejhoršího venku a dostali jsme gól při brněnské přesilovce. Chvíli předtím přitom Smejkal v oslabení ujel, ale nájezd neproměnil. To jsou situace, které pak hodně ovlivní další vývoj utkání,“ litoval olomoucký trenér Petr Fiala.

Druhý gól Hanáci inkasovali na začátku druhé třetiny a bylo zle. „To už bylo těžké něco s výsledkem udělat. Teď nehrajeme v pohodě,“ přiznal Fiala.

Ve druhé dvacetiminutovce přitom hosté hráli tři přesilovky, zatímco Kometa pouze jedinou. Z početních výhod ale Hanáci v této sezoně netěží. „Jen Ondra Kříž měl asi pět střel. Letos mu to ale to brány nelítá. Hráčům tak klesá sebedůvěra,“ posteskl si Fiala.

Těsně před druhou sirénou pak hosty definitivně dorazil třetí gól Komety. „Třetí třetina se tak dohrávala z povinnosti,“ poznamenal olomoucký kouč.

V olomoucké brance ve středu překvapivě nastoupila znojemská dvojka Jaroslav Kameš, který řadu šancí zlikvidoval. „Uvažovali jsme, že ho nasadíme už v sobotu proti Havlíčkovu Brodu. Olomoučtí fanoušci mu to ale při jeho předchozím domácím zápase neusnadnili, když vyvolávali Štefana,“ řekl Fiala.

První liga pokračuje19. kolem v sobotu, kdy olomoučtí hokejisté na domácím ledě přivítají nováčka z Chrudimi.