„Z naší strany to bylo bojovné utkání, bohužel bez bodového efektu. Naše údernická norma dvou branek na utkání nestačí,“ trefně zhodnotil utkání trenér Mory Zdeněk Moták.

PERRETŮV (NE)GÓL A ONDRUŠKOVA DĚLOVKA

Olomoučtí přitom v Hradci začali dobře. Jako první sice dostali puk do sítě domácí, jenže Francouz Perret před gólem zasáhl vysokou holí Valentu, a tak místo radosti putoval na trestnou lavici. A Hanáci udeřili. Ostřížek nabil Ondruškovi a ten dělovkou překonal Mazance.

Po šesti minutách ale bylo srovnáno, Kevin Klíma převedl parádní individuální akci, na jejíž konci poslal puk za brankáře Lukáše.

Klíčové pro průběh zápasu byly první minuty druhého dějství. Nejprve propálil Lukáše Zachar, následně po hezké zadovce Smoleňáka skóroval i Nedomlel. „Odskočili jsme na 3:1, což nám strašně pomohlo,“ uznal asistent trenéra Hradce Králové David Kočí.

Kohouti se vrátili do hry ve 33. minutě, podruhé během svého dosavadního působení v Olomouci ukázal důraz na brankovišti Michal Kunc. Mora byla zase na dostřel.

MOTÁK: DVA GÓLY JSOU MÁLO

„Musím říct, že bojovnost byla na hraně našich možností, sráželi jsme se, chtěli jsme chodit do předbrankového prostoru,“ ocenil Moták své svěřence.

Jenže… „Nedosáhli jsme ani na jeden bod, což je zklamání. Dva góly jsou málo a z toho pramení porážky,“ doplnil. Olomoučtí totiž už ve třetí třetině jednobrankovou ztrátu nedohnali.

„Nahrávky křížem a střela z první, z toho dnes padají góly a nám to chybí. Ale je toho víc, na čem musíme zapracovat, pokud chceme vyhrávat,“ řekl do kamer ČT sport Michal Kunc, jeden ze střelců Olomouce v Hradci.

Dál jsou proto Kohouti na dvanáctém místě tabulky a může je těšit alespoň to, že body ztrácí i Zlín. Hanáci před Berany mají dál sedmibodový náskok.

„Je to samozřejmě dobře, že Zlín neboduje, ale my se musíme koukat na sebe, jak hrajeme. Pořád prohráváme o gól,“ litoval Kunc.

Další zápas hraje Olomouc v úterý v Karlových Varech.

Mountfield HK – HC Olomouc 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kevin Klíma (Šalda, Koukal), 23. M. Zachar, 25. Nedomlel (Smoleňák, Cingel) – 6. Ondrušek (Ostřížek), 33. Kunc (Strapáč, Vyrůbalík). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:3, navíc Nedomlel (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 1:1. Bez diváků.

Hradec Králové: Mazanec – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Jank, Graňák, Šalda, R. Pilař – Kevin Klíma, Koukal, Perret – Orsava, V. Růžička, J. Sklenář – Smoleňák, Cingel, Lev – Jergl, J. Veselý, M. Zachar. Trenéři: Růžička, Branda a Kočí.

Olomouc: Lukáš – A. Rutar, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, Švrček, T. Černý – Bambula, J. Knotek, Ostřížek – Kunc, Nahodil, Klimek – Gřeš, Strapáč, Burian – Handl, Kolouch, Olesz. Trenéři: Moták a Tomajko.