Pro olomoucké hokejisty se jedná o vynikající zprávu. Klub totiž před play off řešil obsazení brankářské dvojice. Při zranění Dalibora Sedláře totiž v kádru zůstal jediný gólman Štefan Žigárdy.

V sobotním utkání se Znojmem tak Žigárdymu kryl záda junior Motáň. Původně měl chytat Prusek, ale toho na led nepustily zdravotní problémy.

„Měl jakousi čtyřdenní chřipku. Teď už je ale v pořádku. Celou dobu se připravuje v Olomouci,“ řekl generální manažer Mory Erik Fürst.

Prusek se na začátku letošní sezony vrátil do extraligových Vítkovic, ale jeho plány zhatil zánět srdečního svalu. Místo tréninkové a zápasové zátěže se tak dával zdravotně do pořádku a na Hané se od prosince rozchytává.

V Olomouci však předvedl, že bude velkou oporou. V první lize nastoupil ke čtyřem zápasům, z nichž Kohouti všechny vyhráli, a navíc jednou vychytal nulu.

Mora tak do play off nasadí silnou gólmanskou dvojici Prusek – Žigárdy.

Hokejové přestupy končí již v pondělí a vedení HC Olomouc se ještě bude snažit sehnat posily do útoku. Trenérská dvojice Fiala – Tomajko totiž při hře na čtyři pětky musí do útoku posílat obránce a spoléhat na posily z extraligových Vítkovic.

„Na posilách pořád pracujeme. Budeme se snažit poskládat kompletní čtyři pětky,“ dodal Fürst.