Při potyčce nebyl nikdo zraněn.

„Policisté nyní vyhodnocují poznatky, bližší informace nelze zatím sdělit. Věc vyšetřují jako trestný čin výtržnictví,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

V závěru 1. třetiny na zimní stadion vběhla skupinka asi tří desítek mladíků, někteří z nich v kuklách, a vydali se směrem ke kotli olomouckých fans. Okamžitě začali fanoušky Mory mlátit a honit po tribuně.

Když se po chvíli objevil policejní oddíl, Baníkovci se otočili a v tichosti zmizeli. Pak se neuvěřitelně organizovaně vydali ze zimního stadionu vydali na nádraží a vlakem odjeli směrem na Olomouc.

Měli dokonalý časový plán, takže policie je nestačila zadržet ani na šumperském nádraží. Policisté si na výtržníky počkali až u vlaku v Olomouci, kde je identifikovali.

„V době incidentu bylo na stadionu šest městských strážníků, kteří spolupracovali s policií. Skupiny fanoušků jsme se snažili oddělit, na místě ale nikdo zadržen nebyl,“ sdělil ředitel šumperské městské policie Zdeněk Dočekal.

Policisté i strážníci před každým zápasem, kde se předpokládá vzájemná napadání fanoušků, absolvují instruktáž.

Policie je rovněž v kontaktu s fankluby sportovních klubů, podle zjištěných informací potom zápas vyhodnotí jako více či méně rizikový a podle toho se také odvíjejí počty policistů, kteří na stadionu hlídkují.

VÍCE ČTĚTE:Prezident fanklubu: Asi to byla msta z minulosti