Oproti tomu Uničov doma překvapivě prohrál se Žďárem 2:3, Prostějov v Orlové 1:3 a Přerov dostal nadílku na ledě vedoucího Valašského Meziříčí 3:8.

Uničovští hokejisté třikrát za sebou vyhráli a na plný bodový zisk mysleli i proti Žďáru. V 5. minutě však hosté vedli 2:0 a ještě do přestávky přidali další gól. Hanáci v dalším průběhu dokázali jen snížit.

Uničovský gólman Josef Jedlička, který nastoupil proti svému mateřskému klubu vzal vinu na sebe. „Rozhodl jsem to já, byl jsem moc přemotivovaný a pustil jsem v první třetině tři góly, který rozhodly. Bohužel tentokrát opravdu zabojovala nervozita,“ řekl Jedlička pro klubový web.

Zároveň ale kritizoval i obránce. „Kolem naší obrany hosté chodili jako kolem kuželů, až na Denisova. Nejstarší hráč Žďáru Kaut projede celé hřiště a dá gól. To mně mrzelo,“ dodal.

Oproti tomu šternberští hokejisté začali proti Velkému Meziříčí dvěma rychlými góly. V polovině utkání sice hosté vyrovnali, ale poté kontrolu nad zápase opět převzali domácí hráči.

„Rychle jsme vedli 2:0, ale ve druhé třetině jsme nehráli dobře. Pak jsme se zlepši a zaslouženě vyhráli,“ stručně shrnul utkání šternberský manažer Jan Trunda. Pro Hanáky jsou výhry důležité i vzhledem k přetrvávajícím problémům se sestavou. „Od začátku sezony jsme ještě nehráli kompletní,“ dodal Trunda.

Prostějovští hokejisté po premiérové výhře zajížděli na led čtvrté Orlové. Hosté drželi vyrovnaný stav až do závěru. Okamžik zápasu přišel šest minut před koncem.

Několik hráčů leželo v prostějovském brankovišti, hra se nepřerušila ani po posunutí Tučkovy svatyně a Grygar poslal kotouč někam, kde bývá prostor tří tyčí. „Já se nemůžu vyjádřit k výkonu rozhodčího, takže nevím, co bych k tomu řekl,“ hlesl dočasný trenér Svatopluk Vařeka.

V zoufalé power-play inkasoval Prostějov potřetí. „Kluci zápas odbojovali a do dalších utkání je to příslib. Orlová doma obyčejně naděluje čtyři branky i víc, my jsme hráli do 54. minuty 1:1 a pak padl gól, o kterém nemá cenu hovořit,“ dodal trenér Hanáků.

Šumperští Draci zlepšenou formu potvrdili i proti Vsetínu. V první části domácí svého protivníka jasně přehráli a k tomu si vypracovali klíčový dvoubrankový náskok, který následně bezpečně kontrolovali až do začátku třetí třetiny.

Úspěšná početní výhoda pomohla Vsetínu necelou minutu po zahájení závěrečného dějství ke snížení a domácí se rázem museli obávat o výsledek. Po řadě dalších zahozených šancí definitivně zpečetil Šumperk své vítězství až brankou 33 vteřin před koncem.

„Nevyužili jsme řadu šancí, měli jsme rozhodnout daleko dříve. Na druhou stranu takto vybojovaný výsledek má určitě větší cenu, než kdybychom vyhráli třeba o osm gólů,“ prozradil sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Přerovští Zubři prohráli na ledě Valmezu 3:8, když o vysokém přídělu rozhodla druhá třetina. inkasoval tři branky. „Dostali jsme dva góly v oslaení. Položil nás hlavně vlastní gól,“ litoval přerovský trenér Jaroslav Beck.

Hanáci doplatili především na vysoké počet vyloučených. „V dalších zápasech se kluci budou muset ukáznit,“ je jasné Beckovi.

Druhá liga pokračuje dalším kolem již v úterý, kdy je mimo jiné na programu derby mezi Přerovem a Šternberkem.

Program 14. kola:

úterý: 18.00: HC Spartak Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou, HC Slezan Opava - HC Uničov, HC Nový Jičín - VSK Technika Brno, HHK Velké Meziříčí - SHK Hodonín, HC Zubr Přerov - HC TJ Šternberk, Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Jestřábi Prostějov – HK Šumperk, HC Břeclav - HC Orlová.