„My jsme jely do Chebu s cílem pokračovat v našich výkonech, které mají naštěstí stoupající tendenci. Chtěly jsme se zaměřovat pouze a jen na svůj výkon, a přestože byl soupeř jasným favoritem, nechtěly jsme se ho bát, ale odvést absolutní maximum,“ řekla po skončení střetnutí olomoucká koučka Lucie Fabíková.

Hanačky začaly na západě Čech lépe a hned zkraje utkání si vypracovaly tříbrankový náskok. Kynžvart na tento vývoj ale zareagoval výborně a ještě do poločasu si vypracoval dvougólové vedení v poměru 13:11. Moravanky se však nevzdávaly a neustále se držely na dostřel. V koncovce se jim navíc podařilo zabrat a díky dvěma posledním střeleckým zásahům urvaly bod za remízu 24:24.

Atmosféra během utkání 46. kola hokejové extraligy mezi Olomoucí a Vítkovicemi
OBRAZEM: Skvělá atmosféra bitvy Mory s Vítkovicemi. Najdete se v hledišti?

I nadále tak svěřenkyně trenérky Fabíkové zůstávají mezi českými celky na pátém místě s patnácti body a na čtvrtý Písek, který zatím jako poslední postupuje do českého play-off, jich ztrácejí už šest. V sobotu pak přivítají ve své hale Zlín, který se až doteď zmohl na posbírání pouhých osmi bodů.

Házená Kynžvart – DHK Zora Olomouc 24:24 (13:11)

Nejvíce branek: Patrnčiáková 4, Dvořáková 3, Vávrová 3 – Daňková 7, Jansová 4, A. Kubálková 3. Rozhodčí: Hájek – Kozler. Sedmičky: 5/4:6/6. Vyloučení: 3:4.

Olomouc: Polášková, Fadrná – Malinová 1, A. Kubálková 4, Jansová 4, Kräuterová, Protivánková 2, Roupcová, Krejzlíková 1, Horáková 1, Vasiljevová 1, Možišová 2, Machačová 1, Daňková 7/6 , K. Kubálková. Trenérka: Lucie Fabíková.