„Herní projev nebyl úplně špatný. Přece jen byla většina zápasů vyrovnaná a dokázaly jsme hrát v podstatě s každým soupeřem," hodnotí Monika Machačová dosavadní počínání jejího týmu v rozběhnutém ročníku, který si nyní až do nového roku dává pauzu.

„Velký problém nám ale dělaly zbytečné výpadky, při kterých se nám nedařilo držet stálou úroveň. Po dobrém zápase třeba následoval další, který byl naprosto špatný. Také si myslím, že jsme měly uhrát mnohem více bodů. Zejména zápasy se Zlínem a Pískem mě mrzí," dodala.

Je ale nutno dodat, že Zora to letos nemá ani trochu jednoduché. Po bronzu z minulého ročníku totiž přišlo poměrně dost hráčských výměn a s nimi spojené omlazení kádru.

„Musely jsme se bohužel znovu sehrávat. Na druhou stranu jsme ale trošku změnily styl hry a myslím, že si to ve spoustě věcí sedlo. Navíc jsme se s řadou holek už znaly. Určitě tedy máme na čem stavět," říká.

A jak je devatenáctiletá olomoucká střední spojka spokojena se svými osobními výkony na palubovce? „Liší se to zápas od zápasu. Někdy mám pocit, že jsem zahrála dobře a jindy zase převládá pocit, že jsem měla všechno udělat jinak. Snažím se ale zaměřovat sama na sebe a stále se zlepšovat," popisuje.

Dosavadní vrchol její kariéry přišel letos na přelomu června a července na mistrovství světa juniorek ve Slovinsku. Český tým zde skončil na konečném jedenáctém místě z celkových 32 a Machačová naskočila do dvou zápasů proti Rumunsku a Japonsku a proti prvně jmenovaným soupeřkám zaznamenala dvě branky.

„Byla to skvělá zkušenost ze všech pohledů. I z toho výsledkového. Po prohře s Angolou jsme zahrály famózní zápas s Rumunskem, který nás katapultoval mezi nejlepších šestnáct. Do budoucna mi tato akce dala hrozně moc," líčí.

A jaké jsou další plány této olomoucké házenkářské naděje? „Nejdřív bych se chtěla dostat na nějaký reprezentační kemp seniorské kategorie, zahrát si v repre pár zápasů a stále se zlepšovat. I angažmá v zahraničí zní skvěle," vypočítává a pokračuje: „Mám velmi ráda maďarský Györ, což je jeden z nejlepších týmů na světě. To by byla obrovská paráda. Předtím mě ale čeká opravdu hodně práce," směje se.

A jelikož se blíží konec roku, nemohl tento rozhovor skončit ničím jiným, než plány na Vánoce a ambicemi do roku nového. „Plánuji si hlavně odpočinout od školy, protože toho teď bylo opravdu hodně. A vlastně i od zápasů, i když trénovat samozřejmě budeme i nadále. Jinak svátky samozřejmě strávím s rodinou a přáteli. V novém roce pak budu chtít předvést ještě lepší výkony než doposud a dostat se s týmem do play-off," uzavřela sebevědomě Monika Machačová.