„Příprava probíhá jako vždy. Je to přece jen standardní utkání, byť tedy o první místo. Zastávám názor, že žádné speciální přípravy ovoce nenesou. Důležité je udržet potřebný rytmus týmu. To ale neznamená, že by se jednotlivé klady i slabiny soupeře v tréninkovém procesu od začátku týdne neobjevovaly," popisuje aktuální situaci v týmu trenér Lubomír Krejčíř.

„Samozřejmě se o tom v šatně diskutuje, ale žádný tlak, že bychom vyloženě museli, na nás vyvíjen není. Není to zkrátka otázka života a smrti," dodal ještě.

Z dosavadních patnácti odehraných zápasů jich jeho svěřenci vyhráli jedenáct. K tomu pak uhráli remízu se šestým Zlínem a padli právě se svým nejbližším soupeřem, třetím Chodovem a čtvrtým Tatranem Bohunice. V tabulce na Valachy ztrácí pouhý bod a zároveň disponují pětibodovým náskokem na Chodovské.

S tímto vývojem tedy mohou být zatím spokojeni. Stejně jako se zdravotním stavem mužstva. „Kromě dvou dlouhodobých zranění se naštěstí nic nového neobjevilo. Jsem navíc rád, že jsme schopni tyto absence kvalitně nahradit," pochvaluje si kouč a pokračuje: „V zápase se budeme chtít zejména věnovat sami sobě a své hře. Když se nám tohle daří, podáváme dobré výkony. Když ne, máme problém."

Házenkářky Olomouce. Ilustrační foto
Zora na Písek nestačila. S Mostem se o body popereme, slibuje kouč Malínek

A co tedy bude podle litovelského lodivoda v zápase s lídrem tabulky klíčové? „Hlavně to, jak obrana ustojí nápor bývalých či současných vsetínských extraligistů, kteří tam jsou na hostování. Dále potom bude záležet na tom, jak dokážeme vyzrát na dva skvělé brankáře Malinu a Orsága," říká.

V již zmiňovaném prvním vzájemném zápase na domácí palubovce byli úspěšnější hráči z Valašska. Až do 45. minuty se přitom vedení přelévalo ze strany na stranu a na ukazateli skóre svítil stav 18:18. Potom se ale roztrhl pytel vsetínských branek a celkové skóre nakonec znělo 20:23.

„Do toho domácího utkání zasáhlo více vlivů. Porazili jsme se více méně sami, když jsme ve všech směrech nedokázali odolávat tlakům utkání. A samozřejmě nemůžu zapomenout na vynikající výkon Maliny ve vsetínské brance. Ten ji totiž zavřel do té míry, že jsme jej nebyli schopni prostřelit," lomil rukama šéf litovelské střídačky.

A protože je situace v tabulce taková, jaká je, nemohla na závěr logicky chybět otázka týkající se případného postupu. Zda by v takové situaci Hanáci na výzvu kývli či ji raději přenechali jiným.

„Je to otázka jak financování, tak i možnosti a ochoty hráčů k rozšíření tréninkového objemu. Zatím jsme pouze povinni jít od zápasu k zápasu a pokoušet se v každém z nich vyhrát. Je ale fakt, že by to byla taková třešnička na dortu. Ta třešnička je ale zároveň zatím hodně daleko," uzavřel Lubomír Krejčíř.