„Určitě se postup do play-off dá považovat za úspěch. Do sezony jsme vstupovali s hodně obměněným družstvem, kdy před jejím startem odešlo hned sedm hráček. A musím říct, že nějaké obavy z fungování kádru během sezony jsem měl. Ukázalo se ale, že nebyly vůbec na místě a nyní zabojujeme ještě o lepší umístění," říká kouč olomoucké Zory Libor Malínek.

Hanácké bojovnice neměly nic jistého ještě před posledním kolem. Kvůli prohře s Lázněmi Kynžvart totiž stále existovala šance, že je na pozici čtvrtého českého týmu vystřídají Plzeňanky. Výhodou Olomoučanek však bylo, že k poslednímu kolu zajížděly do slovenské Stupavy, která za celý průběh základní části uhrála pouze jeden jediný bod za remízu se Zlínem.

„Naše výkony byly nahoru-dolů. Potrápili jsme veškeré favority, jako jsou Most, Dunajská Streda, Michalovce a vyhráli jsme i na Slavii. Na druhou stranu ale byla zase nespokojenost s prohrami v zápasech, kdy jsme byli papírovými favority. Ať už ve Zlíně, doma s Pískem nebo i v Porubě. I proto byla ta tabulka až do konce tak vyrovnaná," hodnotí olomoucký lodivod právě ukončené období základní části.

David Barabáš
Litovelský kapitán Barabáš: Na Maloměřice jsme se ještě nechystali. A postup?

Dobrou zprávou může pro klub z Hané také být, že v současnosti není žádná z jeho hráček na marodce. „Hráčky si daly své šrámy dokupy a zatím trénují všechny. Já tedy jen doufám, že se do soboty nic vážného nestane a že nastoupíme v plné sestavě," uvedl kouč olomouckých házenkářek.

Olomoučanky na Most narazily i v minulé sezoně. Tehdy druhému týmu základní části podlehly nejdříve doma v poměru 26:31 a venku pak 22:27. Severočešky pak proti Plzni obhájily mistrovský titul a Hanačky získaly po jasné výhře a těsné prohře s Kynžvartem první bronzové medaile od sezony 2016/2017.

Nyní se Mostečanky trápily trochu více. I přesto ale nakonec druhé místo v celkové tabulce vyválčily, když se v posledním kole vklínily mezi dvojici slovenských celků - Dunajskou Stredu a Šaľu.

„Pořád si myslím, že Most je největším favoritem této soutěže. A to i přesto, že základní část neovládl tak suverénně jako v minulých letech. Stále má v kádru reprezentantky jak na postu spojky, tak i na křídlech," varuje šéf olomoucké střídačky.

SK Uničov (v červeném)
Náročný program Uničovu svědčí. V další dohrávce přidal sedmou výhru v řadě

„Na druhou stranu jsme s ním ale uhráli dvě dobré remízy. Musíme však zůstat na zemi. Víme totiž, že se v jejich kádru vyskytla poměrně velká marodka. Naše výkony tím ovšem snižovat nechci. Jdeme do toho s pokorou a zbraně nesložíme zadarmo. Budeme muset hrát kolektivně, vyvarovat se zbytečných technických chyb a hlavně proměňovat šance. Když se to všechno sejde, úspěch může přijít," uzavřel Libor Malínek na pozitivní vlně.

První zápas odehrají házenkářky Zory na své palubovce už tuto sobotu od 17.30, odvetu na horké severočeské půdě pak přesně za týden.