„Do Plzně jsme jeli odehrát dobrý zápas a také už se konečně porvat o body. To bohužel nevyšlo," řekl olomoucký kouč Libor Malínek.

Po dlouhou část první půle se zápas vyvíjel více než vyrovnaně a na chvíli se Hanačky dokonce ujaly vedení o tři body. Tento vývoj trval až do stavu 11:11.

„Do dvacáté minuty to probíhalo podle našich představ a vedli jsme 10:7. Dařila se nám obrana i útok, střelkyně Plzně jsme eliminovali. Pak ale přišla dvě vyloučení a hráli jsme ve čtyřech lidech. Tam se to hodně obrátilo a poslední desetiminutovku jsme prohráli 9:1," pokračoval trenér Zory.

První poločas tak skončil poměrně velikou ztrátou v poměru 11:16. Ta druhá se pak nesla v duchu olomouckého dotahování. Řekli jsme si, že nic není ztraceno a začali jsme náskok soupeřek gól po gólu stahovat. Bohužel ale, vždy když jsme se mohli dostat na dostřel, nás zradila koncovka," krčil rameny olomoucký kormidelník.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň
Rozhořčený Jílek: Byly to evidentní situace. Ať mi je někdo vysvětlí

Stáhnout na rozdíl jediného gólu se Olomoučankám povedlo zásluhou Možíšové až půl minuty před koncem, Plzeň si už ale závěr zápasu pohlídala a sama ještě přidala branku. Konečný výsledek tak zní 27:25. „Celý zápas bohužel rozhodla poslední desetiminutovka první půle a naše neproměněné šance," uzavřel své hodnocení kouč olomouckého klubu.

Po prvních dvou zápasech odehraných na palubovkách soupeřek tak mají olomoucké házenkářky na svém kontě nula bodů. To ale budou chtít změnit v sobotu 17. září, kdy se poprvé představí před domácími fanoušky proti ostravské Porubě.

Šternberk - Baťov
FOTO a VIDEO: Žádný gól, za to ale tři rozbité hlavy. Šternberk hrál s Baťovem

„Doma nebereme nic jiného než výhru. Bodovat už potřebujeme a myslím si, že Poruba je herně na naší úrovni," uzavřel Libor Malínek.

DHC Plzeň - DHK Zora Olomouc 27:25 (16:11)

Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 4/4:6/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 196.

Plzeň: Řezáčová, Mancellari – Kepková 1, Šmrhová, Bušauerová 2 , Schrebmeierová, Kantnerová 1, Formanová, Drozdová 1, Francová 3, Panošová 1, L. Galušková 7, Lásková, Melicharová, D. Galušková, V. Galušková 11/4. Trenér: Richard Řezáč.

Olomouc: Habermannová, Polášková, Š. Spurná: Jansová 3/1, Protivánková, Přikrylová 1, Roupcová, Krejzlíková, Smějová 1, Fryčáková 1, Možíšová 2, Machačová 6, Kuxová 8/4, K.Kubálková 3. Trenér: Libor Malínek.