„Bohužel jsme ten náš první matchball nezvládli. Musím pogratulovat soupeři, protože se ukázal s velkou bojovností a chtěl asi trošku víc vyhrát. Jsem bohužel velice nespokojen nasazením i přístupem, protože takhle se o play-off nehraje," říkal po zápase nespokojený olomoucký trenér Libor Malínek.

První poločas se nesl ve vyrovnaném duchu, kdy se vedení průběžně přelévalo z jedné strany na druhou. Hostky se sice ujaly vedení 6:3, to ale brzy bylo pryč. Nakonec na konci první půle svítilo na tabuli skóre 11:11.

Obraz hry se nezměnil ani v druhé půli. Západočešky se dostaly do klíčového vedení pět a půl minuty před koncem, když třemi góly v řadě otočily z 20:21 na 23:21. 42 sekund před koncem se sice podařilo snížit na rozdíl jediné branky proměněným sedmimetrovým hodem Ivě Záviškové, to ale bylo ze strany Hanaček vše. Sedm sekund před koncem definitivně rozhodla o dvou bodech pro Kynžvart Barbora Tesařová.

Posezónní tisková konference klubu BK Redstone Olomoucko
Pekárek: Chceme vybudovat profesionální tým se vším všudy, vzorem jsou hokejisté

Možná si dnes zaslouží menší pochvalu gólmanka Polášková, jinak nikdo z hráček nevynikl. Bohužel věci, které si říkáme neplníme a Kynžvart prostě chtěl vyhrát a podle toho taky ten výsledek vypadá," uzavřel Libor Malínek.

I přes prohru si ale Olomoučanky stále drží čtvrté místo mezi českými kluby, které jim zajišťuje postup do play-off. Plzeň je za nimi ale jen o bod. Do karet však Malínkovým svěřenkyním může hrát fakt, že poslední kolo odehrají na půdě slovenské Stupavy. Celku, který až doteď uhrál jen jediný bod. Plzeň oproti tomu čeká konfrontace s lídryněmi z Dunajské Stredy.

DHK Zora Olomouc - Házená Kynžvart 22:24 (11:11)

Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmičky: 6/5:5/4. Vyloučení: 5:3. ČK: Dresslerová (KYN).

Olomouc: Polášková, Habermanová, Š.Spurná – Závišková 6/5, Jansová 1, Protivánková , Roupcová 1 , Krajčovičová , Smějová, Krejzlíková , Fryčáková 3 , Možíšová 3 , Machačová 2, Kuxová 4, K. Kubálková 2. Trenér: Libor Malínek.

Kynžvart: Novotná, Srpová – Königová, Tesařová 1, Dvořáková 3, Vávrová 5, Michalcová, Patrnčiaková 3, Bezruková 2, Dresslerov 3, Božovič 5/3, Vysloužilová, Kapusniaková 2, Hejlová. Trenér: Peter Sabadka.