Pozvání házenkářů Tatranu Litovel letos přijali slovenské extraligové celky ŠKP Bratislava a Záhoráci Stupava+Malacky a také český extraligový tým Cement Hranice.

V hale ZŠ Vítězná v Litovli odstartuje 63. ročník turnaje O pohár města Litovle v pátek v 17 hodin duelem domácího Tatranu proti Slovanu Bratislava. V sobotu budou pokračovat boje od devíti od rána.

V uplynulé sezoně skončil Tatran na druhém místě v 1. lize a vzhledem k rozšíření extraligy dostal od ČSH na poslední chvíli i nabídku do nejvyšší soutěže. Tu ale klub nepřijal. „Nemohli jsme ji přijmout, protože nebylo možné narychlo doplnit hráčský kádr, navýšit tréninkové možnosti ani finance,“ objasnil předseda oddílu Radovan Šimek.

Litovel tak bude opět startovat v první lize a kádr prošel větší hráčskou obměnou. „Kariéru ukončili zkušení Kuchař s Havlíčkem. Kawulok se vrací do MHK Karviná a tamtéž bude hrát i Pindej. Dolák bude zřejmě hrát extraligu v Hranicích a tamtéž míří na střídavý start i Dořičák,“ vypočítával Šimek.

A co doplnění? „Naopak tým rozšíří řada hráčů přicházejících jak z vlastního dorostu a juniorského týmu (Čikl, Krejčí , Růžička, Coufal), tak nadějní mladíci, kteří prošli sportovními centry – Dvorský (Zubří), Hlavenka, Semerád (oba Hustopeče/Zubří). Dolaďuje se také příchod Matúše Oselského, který bude hostovat ze Žeravic,“ prozradil předseda.

Přípravu na nový ročník zahájila Litovel již 1. srpna a domácí turnaj bude první herní zkouškou. Do startu prvoligové sezony, která pro Tatran začne 17. září domácím duelem proti Bystřici pod Hostýnem, čeká tým ještě několik přípravných utkání včetně souboje s reprezentačním družstvem Portorika, s nímž se utká 27. srpna v 18.30 v hale Zory Olomouc.

Program turnaje:

pátek 19.8.

17:00 Tatran Litovel - ŠKP Bratislava

19:00 Cement Hranice - Záhoráci

sobota 20.8.

9:00 Tatran Litovel - Záhoráci

11:00 Cement Hranice - ŠKP Bratislava

13:30 Tatran Litovel - Cement Hranice

15:30 ŠKP Bratislava - Záhoráci