„Za výhru jsme strašně moc rádi. Vítězství se počítá, je to to nejdůležitější z celého utkání", říkala po konci zápasu trenérka olomoucké skvadry Lucie Fabíková.

Zápas byl v úvodních minutách vyrovnaný, Hanačky si pak ale vytvořily náskok v prvním poločase tříbrankovou sérií od sedmnácté minuty. Plzni se ale záhy podařilo srovnat. Vydařený byl ale i olomoucký závěr poločasu, kdy se Olomoučanky uchýlily k další brankové sérii a nakonec si vytvořily čtyřbrankový náskok. Ten byl nakonec základem úspěchu, protože Západočešky už v druhém poločase srovnat nedokázaly. Zora si po celou druhou třicetiminutovku držela čtyř až sedmibodový náskok a nakonec dokráčela pro vítězství 33:27.

„V některých herních momentech tam byl vidět až příliš velký respekt či dokonce strach. Možná jsme měli trochu deku z toho, co se stalo na podzim, kdy takovým smolným utkáním v Plzni začala naše krize. A já pevně doufám, že ta už tímto vítězstvím skončila. Holky makaly, bojovaly, vítězství si zasloužily a je pro nás velmi cenné,“ uzavřela Lucie Fabíková.

Brankářka olomouckých florbalistek Klára Hodulíková
Olomoucká gólmanka vládne statistikám. Výsledky týmu jsou ale důležitější, říká

Její tým se tak díky již druhé výhře v řadě stále drží na osmém místě tabulky, na Plzeň si už vytvořil náskok čtyř bodů a na šestý Písek, který je zároveň čtvrtý mezi českými týmy, ztrácí pouhé dva body. V dalším kole jej ale nečeká nic jednoduchého. V sobotu totiž zamíří na palubovku nejlepšího českého celku z Mostu.

DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 33:27 (17:13)

Rozhodčí: Bubeníček a Petruška. Sedmičky: 5/3:7/5. Vyloučení: 3:3. Diváci: 186.

Olomouc: Polášková, Habermanová – Malinová 2/1, Jansová 6/1, Kräuterová, Protivánková 3, Roupcová 4, Krejzlíková, Horáková, Vasiljevová 5 , Možišová 2, Machačová 4, Daňková 2/1, Kubálková 5. Trenerka: Lucie Fabíková.

Plzeň: Mancellari, Vrbková – Bušearová, Schreibmeierová 6/3, Polanková 1, Drozdová 1, Panošková 2, L. Galušková 4, Tomanová 1, Lásková 2, Melicharová, D. Galušková 2, Fenclová 8/2. Trenérka: Jana Bureš Galušková.