„Klíčem k našemu neúspěchu bylo neproměňování vyložených šancí. Dlouho jsem nezažil utkání, ve kterém bychom neproměnili asi dvacet vyložených příležitostí. Jak z rychlých útoků, ze sedmiček a křídelních prostorů. Stačila proměnit jedna třetina z toho všeho a vyhráli bychom," lomil rukama asistent trenérky Fabíkové Jan Bělka.

V prvním poločase šly Hanačky poměrně rychle do čtyřbrankového náskoku, který si udržovaly více-méně po celou první půlhodinu. Po zaznění první sirény ukazovala světelná tabule jejich vedení v poměru 19:15.

Po změně stran se ale domácí tým probral, zvýšil aktivitu a i přesto, že se jako první prosadily hostující hráčky, otočily vývoj zápasu osmi brankami v řadě. Následně už jim stačilo si své vedení pouze v klidu udržovat. Zápas nakonec skončil 34:29 v jejich prospěch.

„Na začátku druhé půle jsme měli dvě vyloučené a Šaľa se trochu dotáhla. Jak už jsem ale řekl, základem všeho byly naše spálené šance. Výborně soupeřkám zachytala i brankářka, ale jinak jsme asi pětkrát trefili tyčku," litoval asistent olomoucké trenérky.

Volejbalistky Olomouce. Ilustrační foto
Okresní volejbalové derby přineslo drama, bod navíc si ale domů odvezla Šantovka

Olomoučanky si tak připsaly už osmou prohru z posledních deseti zápasů, zůstávají stále na svých devíti bodech a v tabulce se propadly už na devátou příčku. Mezi českými celky, kde potřebují být mezi prvními čtyřmi, se navíc propadly na příčku šestou. Na Písek, který by v tuto chvíli postupoval jako poslední do českého play-off, ztrácí čtyři body.

„Ztráta se samozřejmě prohlubuje, ale na druhou stranu je třeba říct, že ti slabší soupeři nás teprve čekají. V těchto zápasech musíme bezpodmínečně bodovat a ideálně získat i nějaké překvapení. Pokud vše půjde tak, jak má, tak si to o play-off rozdáme dvě kola před koncem s Pískem v jeho hale. Je to stále otevřené," uzavřel Jan Bělka.

Šanci na zlepšení budou mít svěřenkyně Lucie Fabíkové a Jana Bělky už v sobotu 20. ledna na domácí palubovce proti úplně poslednímu Hodonínu.

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 34:29 (15:19)

Rozhodčí: Bočáková, Jánošíková. Sedmičky: 7/6:6/5. Vyloučení: 5:5. Diváci: 800.

Šaľa: Furgaláková, Oláhová – Takáčová 2, Vargová 6/4, Königová, Pocsiková 3/1, Ščipová 10, Pastoreková 2, Matušincová 1, Susíková, Bírová, Pálová, Holešová 8, Radvanská 2. Trenér: Peter Pčola.

Olomouc: Polášková, Habermanová – Malinová 3/3, Jansová 3/2, Kräuterová, Protivánková, Trumpešová 1, Roupcová 4, Krejzlíková, Horáková 1,Vasiljeva 3, Možišová 2, Machačová 4, Daňková 4/1, K.Kubálková 4. Trenérka: Lucie Fabíková.