„Jeli jsme do Písku uhrát solidní výsledek. To se ale bohužel nepovedlo. Největší problémy nám dělala dvojice Korešová - Stelnerová, na kterou jsme se připravovali, ale nakonec nám dala více než polovinu branek. To byl jeden z důvodů prohry," říkal po zápase kouč kouč Zory Libor Malínek.

Hanačky na písecké palubovce držely se svými svěřenkyněmi krok pouze do stavu 4:4. Potom si totiž domácí hráčky vybudovaly čtyř až pětibrankový náskok a ten si postupně udržovaly až do konce prvního poločasu, který nakonec ovládly po výsledku 20:14.

Druhou půli pak Písecké pojaly v takovém udržovacím režimu. Když se Olomoučankám podařilo pár góly v řadě jejich náskok snížit, vždy přispěchaly s rychlou a ráznou odpovědí. Nakonec vše vygradovalo až osmibrankovému rozdílu ve skóre, který nakonec vydržel až do samotného závěru. konečný výsledek zní 38:30 pro Jihočešky.

Zápas 28. kola extraligy volejbalistek UP Olomouc - Sokol Frýdek-Místek 3:1. Foto: Ondřej Kovalčík
FOTO: Po Prostějovu si spravily chuť. Vysokoškolačky smázly Frýdek-Místek

I přes prohru jsou ale stále házenkářky olomoucké Zory ze všech českých týmů čtvrté před Plzní. Ta se však díky vítězství nad Lázněmi Kynžvart přiblížila už na dva body. Příští zápas bude pro Malínkový svěřenkyně neméně složitý. V sobotu 11. března totiž doma přivítají úřadující české mistryně z Mostu.

„My už teď jdeme od zápasu k zápasu. Základní část se už totiž opravdu krátí a šanci na play-off máme stále. Na Most si věříme tak, jako na každého jiného. Přece jen jsme u nich na podzim uhráli velice solidní výsledek ve formě remízy. O body se porveme. To mohu všem fanouškům slíbit," uzavřel Libor Malínek bojovně.

TJ Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc 38:30 (20:14)

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmičky: 2/1:2/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 180.

Písek: Kržová, Preslová, Bezpalcová – Nosková 2, B. Velková 4, Kordíková, Plojharová, Hanzelinová, Korešová 11/1, E. Svobodová 3, Bicanová, M. Svobodová 2, Stelnerová 9, Chlupová 5. Boorová 2. Trenér: Jan Pavlovský.

Olomouc: Polášková, Habermanová, Š..Spurná – Závišková 6/2, A. Kubálková 1, Jansová 1, Protivánková 1, Roupcová 1, Krajčovičová 6, Krejzlíková 1, M. Spurná, Smějová , Fryčáková 4, Možíšová 2, Machačová 5 , Kuxová 2. Trenér: Libor Malínek.