„Jsem hrozně rád za dva body, které jsou nutné, pokud chceme pomýšlet na ještě vyšší příčky," říkal po zápase kouč olomoucké Zory Libor Malínek.

První krok k výhře Hanačky udělaly, když se jim podařilo otočit nepříznivě se vyvíjející skóre z 6:9 na 10:9 a potom utéct z nerozhodného 11:11 na 14:11. Díky tomu nakonec vyhrály první poločas výsledkem 18:15.

Ve druhé půli potom Malínkovy svěřenkyně pokračovaly v nastoleném trendu a brzy svým soupeřkám utekly až na osmibodový rozdíl. Obrovský vliv na to měly hráčky Kuxová, Možíšová, Machačová a Závišková, která se dohromady postarala o celých dvacet gólů.

Zlíňanky se sice čtyřmi brankami v řadě pokusily utkání ještě zdramatizovat, na víc už se ale nezmohly. Konečný výsledek totiž zněl 31:26 ve prospěch Olomoučanek.

Michaela Kaczmarczyková udává pokyny svým svěřencům
Doufám, že se z té stagnace dostaneme, říká trenérka velkobystřických házenkářů

„Čekali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. Zlín nás ničím moc nepřekvapil. Věděli jsme, že je to houževnatý tým, který se nevzdá za každého stavu. I díky tomu se v jarní části hodně zvedl. Trochu mě mrzí, že přišla zhruba desetiminutová pasáž, kdy jsme nedali branku a ztratili hodně z pracně vybudovaného náskoku. Jsem ale rád, že to děvčata nakonec zvládla," uzavřel Libor Malínek.

V tabulce MOL ligy jsou nyní olomoucké hráčky s šestnácti uhranými body na sedmém místě. Na další český tým, kterým jsou Lázně Kynžvart, drží tříbodový náskok. V příštím kole pojedou na palubovku Písku, na který se v případě úspěchu mohou dotáhnout na rozdíl jediného bodu.

DHK Zora Olomouc – Handball PSG Zlín 31:26 (18:15)

Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmičky: 2/2:3/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 200.

Olomouc: Polášková, Habermanová, Spurná – Závišková 4/2 , A. Kubálková, Jansová 2, Protivánková , Roupcová 1, Krajčovičová 4, Krejzlíková, Smějová 1, Fryčáková 3, Možíšová 5, Machačová 4, Kuxová 7. Trenér: Libor Malínek.

Zlín: B. Šimková, Stojarová. Dokoupilová – Herbočková Karlíková 3, Daňková 5/1, Štipčáková 1, M. Sekulová 2, D . Šimková 4/1, Ševčíková 4, Kolářová. L Sekulová 2, Polomíková 1, Sedláčková, Křičková 3, Mydlová, Poznarová 1. Trenér: Jiří Mičola.