„Soupeř je v této chvíli ve stádiu tvorby týmu, takže to bereme s rezervou. Na druhé straně, když za nás v určitých fázích utkání hrála první sestava, tak to vypadalo, že by naše forma směrem k prvnímu mistráku mohla gradovat. Řada věcí měla dobrou úroveň a dalším plusem tohoto utkání bylo, že si zahráli úplně všichni," okomentoval průběh utkání spokojený kouč vítězného litovelského týmu Lubomír Krejčíř.

Hosté dominovali už od prvních sekund zápasu a na konci osmé minuty vedli už 6:1. Alespoň tři góly v řadě se Velkobystřickým podařilo vstřelit až na konci první půlhodinovky, z hlediska výsledku to ale neřešilo mnoho. Dokázali totiž pouze snížit z 8:17 na 11:17. Chvíli před klaksonem oznamujícím začátek přestávky se pak hosté prosadili ještě jednou a do šaten se tak šlo za stavu 11:18.

I začátek druhé půle pak hostům vyšel parádně. Čtyřmi rychlými góly odskočili už na 22:11 a nebylo pochyb, kdo si zahraje následující třetí kolo. Góly se pak do velkobystřické branky sypaly jeden za druhým, až konečné skóre vyrostlo do finální podoby 24:45.

David Škranc (v černém dresu Hradce Králové)
Třicet minut na palubovce? To už se opakovat nebude, říká nová posila Olomoucka

„Hrát proti prvoligovému manšaftu je vždy náročné. My to ale bereme jako kvalitní přípravu na nadcházející sezonu. Kluci se teprve sehrávají, máme tady i čtyři mladší dorostence a je znát, že kádr je užší. Podle toho vypadal i výsledek. Chvíli jsme dokázali držet krok, ale udělali jsme spoustu technických chyb a projevil se diametrální rozdíl v rychlosti," zhodnotil zápas ze svého pohledu i domácí trenér Roman Kufrik.

Házená Velká Bystřice - Tatran Litovel 24:45 (11:18)

Velká Bystřice: V. Pečínka 7/1, M. Pečínka 7, Schneider, Buršík, Čáp 2, Horký 1, Hošek, Nevrlý 1, Klvaňa, Šoustal 2, Janalík, Dzieržava 1, Dvořák 3, Ostrožovič, Vodička. Trenér: Roman Kufrik.

Litovel: Prošvic 2, Tkadleček 7, Šmíd 5, Fulneček 2, Nolč, Maitner 1, Vincour, Geist 6, Štencl 4, Čikl 3, Pohlmann, Ján 2, Protivánek 4, Lép, Semerád 3, Mrnuštík 6. Trenér: Lubomír Krejčíř.