„Pocity jsou smíšené. Myslím, že v závěru jsme možná už věřili, že se to překlopí na naši stranu, ale ten vyšel lépe soupeřkám. Ty srovnaly a ještě měly k dobru poslední útok," hodnotil zápas po jeho skončení olomoucký kouč Libor Malínek.

Hanačky začaly proti lídryním tabulky skvěle a po úvodní přestřelce se v rozmezí třinácté a 27 minuty dostaly až do čtyřbrankového vedení. Hostky ale zabraly a poločasové skóre už bylo pouze 15:13 pro domácí hráčky.

Podobný scénář se pak opakoval i ve druhé půli. Olomoučanky třináct minut před koncem vedly znovu o pět gólů, tentokrát 27:22. Brzy ale bylo po všem a do hry se znovu vrátila vyrovnanost. Ještě tři minuty před zazněním konečné sirény vedla Zora zásluhou branky Záviškové 30:28, nadějné vedení však neudržely a remizovaly 30:30.

„Možná nám chybělo v závěru trochu štěstí a možná i kondice, nechtěl jsem do toho zasahovat, aby tam šly hráčky ze střídačky, soupeř začal v závěru velice dobře hrát na obraně a tlačil nás do určitých chyb. Za každou ztrátu míče nás trestal rychlými protiútoky. " hledal olomoucký lodivod příčiny ztráty nadějného náskoku.

Fotbalisté Litovle
Fotbalisté Litovle mají nového trenéra. Dvě posily daly přednost Olešnici

„Myslím, že kdyby nám někdo řekl před utkáním, že získáme bod, bych byl spokojen. Teď ale když vím, že jsme vedli až o pět branek, tak jsme to asi zvládnout mohli. Bod je ale dobrý, ve výsledku jsme za něj rádi," dodal ještě na závěr Libor Malínek.

Zora je nyní v tabulce MOL ligy na sedmém místě, z českých celků čtvrtá. V dalším kole ji pak čeká další velice náročný zápas. Malínkovy svěřenky se totiž vydají na půdu úřadujících mistryň slovenského play-off z Michalovců.

DHK Zora Olomouc – HK Slovan Duslo Šaľa 30:30 (15:13)

Rozhodčí: Moravec a Tůma. Semimetrové hody: 4/4:4/2. Vyloučení: 1:6. ČK: Ratvanská (Šaľa). Diváci: 250

Olomouc: Polášková , Habermanová, Spurná – Závišková 4/4 , Jansová 1, Protivánková 3, Roupcová, Přikrylová 5, Krajčovičová, Krejzlíková, Smějová 1, Fryčáková 6, Možíšová 2, Machačová 1 , Kuxová 7, K. Kubálková. Trenér: Libor Malínek.

Šaľa: Furgaláková, Kusynová – Takáčová, Rácková 1, Vargová 6/2, Königová 5, Pócsiková 3, Ščipová 5/1, Šalátová, Ušiaková 2, Tulipánová 1, Pastoreková 4, Susíková, Szomogiová 1, Pálová, Ratvanská 2. Trenér: Peter Pčola.