„Jsem rád, že jsem mohl dát v zápase příležitost všem hráčkám. Utkání jsme zvládli a výhra byla zasloužená," říkal po zápase olomoucký kouč Libor Malínek.

Olomoučanky byly po celý zápas lepší a své soupeřky z Karibiku k ničemu většímu nepustily. „Narazili jsme na soupeře, který hrál odlišný styl oproti ostatním družstvům, s kterými jsme se v přípravě setkali. Ve hře jsem kladl hlavně důraz na obranu, která nám v minulých utkání někdy nefungovala podle mých představ. V útočné fázi jsem byl spokojen a jsem rád, že se o branky podělily všechny hráčky," pokračoval házenkářský stratég z Hané.

Součástí sobotního programu byl i zápas mužské portorikánské reprezentace s celkem hrající druhou nejvyšší soutěž - Tatranem Litovel. A tento zápas skončil pro české barvy taktéž úspěšně po výsledku 33:29.

„Teď už vše bude směřovat na nadcházející víkend, kdy začínáme nový ročník a zajíždíme do Dunajské Stredy," uzavřel Libor Malínek.

Házenkářky Zory Olomouc odehrají první kolo na slovenské půdě v sobotu 3. září, o týden později nastoupí k dalšímu zápasu v Plzni a domácím fanouškům se poprvé představí v sobotu 17. září, kdy na své palubovce přivítají ostravskou Porubu.