„Pocity jsou teď samozřejmě smíšené, protože sezona se dala bezesporu označit jako úspěšná. Až tedy na tu konečnou třešničku. Bohužel nám nevyšlo posledních deset minut zápasu v Brně, ve kterých jsme natropili spoustu chyb a nepřesností. To bych označil za rozhodující prvek celého dvojzápasu," popisuje 68letý trenérský bard Lubomír Krejčíř, který po zápasu ukončil svou až neuvěřitelných 50 let trvají trenérskou kariéru.

„Hrát roli ale mohlo i takové překyselení z únavy, protože sezona byla opravdu dlouhá a někteří špičkoví hráči, vzhledem ke zraněním, nám prostě chyběli," dodal.

Do baráže se Litovelští dostali i přes to, že nakonec v tabulce skončili až třetí, dva body za vítězným Vsetínem i druhým béčkem Dukly Praha. Důvod byl ten, že se Vsetín účasti vzdal kvůli absence odpovídající haly s extraligovými parametry a Dukla, jakožto béčko, které má v nejvyšší soutěži svůj A-tým, se zúčastnit ani nemohlo.

Jak už kouč Krejčíř nakousnul, zápas v brněnských Maloměřicích byl po celou dobu velice vyrovnaný, o čemž vypovídá i poločasové skóre 18:17 pro Jihomoravany. Zlom pak nastal až za stavu 32:32, kdy si domácí vytvořili tří a později i čtyřbodový náskok, který udrželi až do konce, nakonec ještě jeden gól přidali a mohli se radovat z vítězství 39:34.

Volejbalistky TJ Sokol Šternberk
Zvrat. Ve Šternberku i přes sestup zůstane volejbalová extraliga. Přijdou posily

Odveta na Hané pak probíhala podobně, trochu navrch však měli po téměř celou dobu Litovelští. Ti nakonec dokázali zvítězit výsledkem 25:23, čímž však ztrátu stáhli o pouhé dva góly.

Jaká pak byla dle zkušeného a loučícího se lodivoda celá sezona? „Podzim byl velice nadstandardní. Podařilo se nám optimálně poskládat tým a také dostat do hry některé moderní prvky. Hráli jsme nátlakovou a rychlou házenou. Měli jsme na to totiž typy hráčů," popisuje.

„Ve druhé polovině se už na nás ale lepila zranění. Ať už Dominika Tkadlečka a Tomáše Prošvice, do toho byl zraněn i pivot Jarda Fulneček a nějaké rodinné problémy měl i Šmíd. Pak se to ale konsolidovalo a skončili jsme třetí," dodal Lubomír Krejčíř ještě na úplný závěr.

S odcházející trenérskou legendou Lubomírem Krejčířem připravujeme na příští týden i dlouhý a obsáhlý rozhovor.

1. zápas baráže: (8.5.2024): SHC Maloměřice Brno - TJ Tatran Litovel 39:34 (18:17)

2. zápas baráže: (16.5.2024): TJ Tatran Litovel - SHC Maloměřice Brno 25:23 (10:9)