Hasiči Deník
3.12.2009

SDH Šumvald: Kdyby nás nebylo, bude tady mrtvo

Šumvald – Hasičský ples, rozsvěcení vánočního stromu, kácení máje nebo obnovenou tradici pálení Masarykovy vatry. I to mají na starost dobrovolní hasiči v Šumvaldu na Uničovsku.

25.11.2009

Lidé svatého Floriana: Mladeč

Mladeč – Za Mikuláše, čerta a anděla se co nevidět převlečou někteří členové Sboru dobrovolných hasičů v Mladči na Olomoucku. Jednou z každoročních akcí, které v obci pořádají je právě mikulášské veselí.

12.11.2009

Lidé svatého Floriana: Drahlov

Drahlov – Historie drahlovských hasičů se však začal psát už v roce 1892. Tehdy sbor začal fungovat hned pro dvě obce, kromě Drahlova se hasiči starali i o sousední Čertoryje.

4.11.2009

Hasiči v Grygově: vždycky pomůžeme

Grygov – „Hasiči žádost o pomoc nikdy neodmítnou, neumíme to,“ říká Jiří Zrost, starosta Sboru dobrovolných hasičů Grygov a starosta okrsku Království, kam spadají všechny hasičské sbory v tomto mikroregionu.

29.10.2009

Ludéřovští: Doufáme, že si nás budou také vážit

Ludéřov -Sbor dobrovolných hasičů v Ludéřově, místní části Drahanovic na Olomoucku, si letos připomněl už sto sedmnácté výročí od svého založení.

22.10.2009

SDH Hlubočky: Na výjezdech nám pomáhají i ženy

Hlubočky -Historie Sboru dobrovolných hasičů v Hlubočkách sahá až do roku 1885. Tehdy v závodním sboru byli němečtí občané, protože Hlubočky byly sudetské, a jako hasiči sloužili až do roku 1945.

14.10.2009

Kozlův hasičský počin: Hradečná

Hradečná - Dobrovolní hasiči z Hradečné, místní části Bílé Lhoty zasahovali hned u několika zásahů, na které jen tak nezapomenou.

14.10.2009

Lidé svatého Floriana: Hradečná

Hradečná/ Sbor dobrovolných hasičů v Hradečné, místní části Bílé Lhoty letos funguje už sto prvním rokem, okolo roku 1908 v obci často hořelo. Když oheň zachvátil hned několik stavení a hrozilo, že zničí vesnici celou, místní se rozhodli, že založí hasičský sbor.

7.10.2009

Lidé svatého Floriana: Benkov

Benkov - „Myslím si, že nás lidé berou, hasič je tady skoro v každém domě. Alespoň se na vesnici něco děje. Děláme hody, po přestávce letos zase plánujeme ples,“ říká Jiří Janků, pokladník Sboru dobrovolných hasičů v Benkově, místní části Uničova.

30.9.2009

Kozlův hasičský počin: Z pomoci v zaplaveném vepříně deset stehů

Nová Hradečná - Pomoc s velkou vodou byly si největší zásahy dobrovolných hasičů v Nové Hradečné za poslední léta. A s následky řádění vodního živlu museli bojovat hned několkrát,

30.9.2009

Lidé sv. Floriána z Nové Hradečné

Nová Hradečná - Sbor dobrovolných hasičů v Nové Hradečné na Uničovsku letos slaví už 111. výročí od svého založení. Přitom ještě před několika lety to vypadalo, že hasiči z obce na pomezí šumperského a olomouckého okresu úplně zmizí.

23.9.2009

Mladý hasič z Velkého Újezdu: Hasiči mě bavíc víc, z fotbalu mám roztrhaná kolena

Velký Újezd /FOTOGALERIE/ - Hned dvěma družstvy mladých hasičů se může pochlubit Sbor dobrovolných hasičů ve Velkém Újezdu na Olomoucku a zájem dětí o soutěžní je velký.

16.9.2009

Lidé sv. Floriána z Drahanovic: Hrávali jsme i divadlo

Drahanovice -K těm mladším v našem regionu patří Sbor dobrovolných hasičů v Drahanovicích. Jeho založení se datuje do roku 1938.

9.9.2009

Velitel bouzovských hasičů sdědil hasičinu po předcích

Bouzov /FOTOGALERIE/ -Nejstarším Sborem dobrovolných hasičů na Bouzovsku jsou hasiči přímo z Bouzova. Sbor tady založili v roce 1885, v okolních obcích hasiči začali pracovat až později.

2.9.2009

Kozlův hasičský počin: Řimice

Řimice - Letos na jaře dostala Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Řimicích pět zásahových obleků. Díky svému zařazení do páté kategorie požární ochrany fungují spíše jako pomoc v obci a při větších zásazích jsou těmi, kdo jsou profesionálním hasičům při ruce a fungují jako technická pomoc.

2.9.2009

Hasiči v Řimicích: tisíce lidí na Pochodu pohádkovým lesem

Řimice - Už čtrnáct let se rodiče s dětmi z dalekého okolí sjíždějí pravidelně v červnu do Řimic na Olomoucku, aby si tady prošli Pochod pohádkovým lesem. Letos jich sem přijelo okolo čtyř tisíc.

26.8.2009

Kozlův hasičský počin: Vilémov

Vilémov - Jednou z posledních událostí, ke které dobrovolní hasiči ve Vilémově u Litovle vyjížděli bylo čerpání vody v sobotu 22. srpna.

26.8.2009

Lidé sv. Floriana: Vilémov

Vilémov - Sbor Dobrovolných hasičů ve Vilémově u Litovle funguje už více jak sto pětadvacet let. V roce založení 1881, čítal asi patnáct členů.

20.8.2009

Hasiči z Dolan: To, že máme cisternu, je nadstandard

Dolany -„Jsme místní jednotka, takže se převážně zabýváme veškerými mimořádnými událostmi, které se v obci odehrají. Popřípadě pokud je potřeba, tak nás operační středisko posílá i mimo obec, ale to se stává jen zřídka,“ říká hned na úvod David Ochman, velitel jednotky dobrovolných hasičů v Dolanech u Olomouce.

13.8.2009

Slatiničtí hasiči: Potřebovali bychom omladit sbor

Slatinice -Pořádají plesy, dětské dny, sbírají šrot, a když je potřeba, přiloží i ruku k dílu. To jsou dobrovolní hasiči ze Slatinic na Olomoucku. Letos si místní sbor připomíná už 117. výročí svého založení.

5.8.2009

Kozlův hasičský počin: dobrovolní hasiči v Uničově

Uničov - Pomoc profesionálům se zhruba třemi desítkami výjezdů za rok - to je práce dobrovolných hasičů v Uničově.

5.8.2009

Lidé sv. Floriana: Uničov

Uničov - /FOTOGALERIE/ Sbor dobrovolných hasičů v Uničově funguje už od roku 1868, i když ten ryze český sbor začal ve městě pomáhat až po druhé světové válce. Sbor dnes čítá asi pětatřicet členů a v jednotce je asi okolo dvacítky aktivních hasičů.

29.7.2009

Kozlův hasičský počin: Senice na Hané

Olomoucko -Senice na Hané patří do jednotky požární ochrany třetí kategorie s výjezdem do tří minut.

29.7.2009

Být velitelem u dobrovolníků je hlavně spousta práce

Senice na Hané -„Člověk musí být i celkem zdatný manažer,“ říká Jiří Osyka velitel sboru dobrovolných hasičů a velitel zásahové jednotky v Senici na Hané na Olomoucku.

22.7.2009

Kozlův hasičský počin: Náměšť na Hané

Náměšť na Hané - „Letos jsme měli dva požáry a jeden byl opravdu tragický. Chytly tady totiž dva domy za ráz, příčina se bohužel nezjistila,“ říká Tomáš Otruba, velitel Sboru dobrovolných hasičů v Náměšti na Hané, který je taky velitelem výjezdové jednotky.

22.7.2009

Rozsíval: Být dobrovolným hasičem byla čest

Náměšť na Hané -Sbor dobrovolných hasičů v Náměšti na Hané na Olomoucku založil roku 1892 místní rolník Petr Novotný, který se stal také jeho prvním starostou.

15.7.2009

Kozlův hasičský počin: Pomáhali u vážné dopravní nehody

Moravský Beroun - Polovina moravskoberounských hasičů pracuje u libavských hasičů, asi čtyři pak slouží u profesionálních týmu v Olomouci nebo Bruntále.

15.7.2009

Lidé sv. Floriana: Moravský Beroun

Moravský Beroun - Skvělá parta a také úspěchy v požárním sportu spojuje mimo jiné dobrovolné hasiče v Moravském Berouně. Jejich současný velitel dokonce přestal se zívodním lyžováním plně se oddal "hasičství".

8.7.2009

Lidé sv. Foriána: Hasiči z Bohuňovic a Trusovic

Bohuňovice/Trusovice - Raritou pravděpodobně celého olomouckého okresu je jednotka dobrovolných hasičů z Bohuňovic nedaleko Olomouce. Je totiž složená ze dvou hasičských sborů.

8.7.2009

Kozlův hasičský počin: Bohuňovičtí pomáhají při povodních na Moravě i v Čechách

Bohuňovice - V Olomouci, na Jesenicku, ale i ve Štětí v Čechách pomáhali při povodních hasiči z Bohuňovic na Olomoucku.

1.7.2009

Kozlův hasičský počin: Dub nad Moravou

Dub n.M. - Hasiči z Dubu nad Moravou patří do jednotky požární ochrany druhé kategorie a vyjíždí k událostem nejen v olomouckém okrese, ale i na Prostějovsko a Přerovsko.

1.7.2009

Malí hasiči v Dubu konkurují i profíkům

Dub nad Moravou /FOTOGALERIE/ - Malí hasiči vyprošťují zaklíněného člověka, dětské zdravotnice jej ošetřují a odnášejí na nosítkách. Jako u profesionálů vypadá ukázka záchranářské akce družstva Dráčků, těch nejmenších dětí z Dubu nad Moravou.

25.6.2009

Kozlův hasičský počin: Velká Bystřice

Velká Bystřice - Sami a bez instrukcí profíků z Olomouce zasahovali v noci při požáru domu dobrovolní hasiči z Velké Bystřice. Od kolegů z krajské metropole si vysloužili pochvalu.

25.6.2009

Před 120 lety se hasičům z Velké Bystřice smáli, teď patří k nejspolehlivějším

Velká Bystřice - Dali se dohromady před 121 lety kvůli častým požárům, dnes patří k nejspolehlivějším jednotkám v kraji, které nejvíce pomáhají profesionálům – tak by se dal ve stručnosti popsat Sbor dobrovolných hasičů ve Velké Bystřici.

18.6.2009

Kozlův hasičský počin: Velký Týnec

Velký Týnec - Důležitý zásah, který prožil Roman Mácha, velitel Sboru dobrovolných hasičů ve Velkém Týnci, byly povodně v roce 1997.

18.6.2009

Hasiči z Velkého Týnce pomáhali i při povodni v Olomouci

Velký Týnec - „Bydlel jsem s babičkou a dědou v bytě v hasičské zbrojnici. K hasičství jsem tak přirostl už od plenek. Mám tu práci hodně rád a baví mě to. Pokračují i mí dva synové,“ říká Jan Bartl, starosta Sboru dobrovolných hasičů ve Velkém Týnci na Olomoucku.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT