Tým trenéra Oldřicha Machaly zajíždí do Kunovic, kde se utká s juniorkou 1. FC Slovácko, týmem, který jako jediný v letošní sezoně dokázal Holici porazit.

Stalo se tak v srpnu loňského roku, kdy HFK na domácí půdě neudržel jednogólové vedení a nakonec prohrál 1:2.

Teď nastal čas pro holickou odvetu.

„Víme, že nás čeká těžký soupeř, na kterého jsme se dobře připravovali. Jsou to mladí, rychlí hráči, kteří umějí hrát dobře po krajích,“ charakterizuje Machala tým soupeře, který v tabulce figuruje na sedmé pozici.

Holické trápí v prvních dvou jarních kolech především koncovka.

„Pořád na tom pracujeme, ale myslím, že je to spíš o hlavě. Chce to více klidu v zakončení a já myslím, že to už přijde a smůlu prolomíme,“ věří Machala.

Ten bude mít znovu k dispozici záložníka Bednáře, otazník visí nad startem Michala Kováře.

„Už trénuje, ale jestli nastoupí, zatím není jistě,“ uvedl Machala.

Holice si stále na čele MSFL drží těsný náskok, nemůže však dopustit další zaváhání.

„Už jsme na jaře ztratili dvakrát, takže teď už nesmíme zaváhat. Čekají nás těžké dva zápasy proti Slovácku B a Frýdku-Místku, ve kterých chceme uspět,“ uzavírá Machala.

Zápas mezi Slováckem B a HFK Olomouc startuje v neděli v 10.15.

Juniorka Sigmy se v sobotu od půl třetí představí na půdě Líšně. Tým kouče Martina Kotůlka zvládl vstup do jarní části soutěže výsledkově na výbornou, když porazil Uničov i Rosice.

„Herně je to ale pořád ještě slabé. Myslím si, že umíme hrát o hodně líp. Kluci to prokazovali v přípravě, takže by to měli přenést i do mistrovských zápasů,“ prohlásil trenér Kotůlek.