Berete bezbrankovou remízu se Žižkovem jako ztrátu dvou bodů?

Je to ztráta, i když s papírově kvalitním soupeřem, který ne že by byl špatný, ale čekal jsem od něj daleko víc. Myslím, že jsme měli vyhrát, že nás to asi opravdu bude mrzet, že jsme ty šance nevyužili a nezískali tři body. Možná ten bod doceníme, teď je to ale zklamání a myslím, že jsme jednoznačně měli vyhrát. Na hřišti jsme odevzdali všechno, chyběl tomu jenom ten gól.

Branka asi mohla padnout v prvním poločase, kdy jste se dostávali do šancí. Ve druhé půli se už hrálo spíše vyrovnaně, souhlasíte?

Ano, ono to tak bývá, že když jsou v prvním poločase šance, tak si pak soupeř něco řekne v kabině nebo se připraví na některé akce. Ve druhé půli to už nebylo takové svěží. Šance to byly ale stoprocentní a gól jsme dát měli. Chybělo trošku důrazu nebo trochu štěstíčka. Žižkov jsme až na jednu situaci ve druhé půli do ničeho nepustili, měli jedinou střelu na branku za celý zápas. Svědčí to o naší síle. Pokud Žižkov, aspirant na postup, s jeho rozpočtem a možnostmi přijede sem do Holice, do skromného klubu, který postoupil ze třetí ligy, a dostane se za celý zápas do jediné šance, tak si myslím, že klobouk dolů, co se tady odvádí za práci a jak se hlavně mladí kluci během půl roku zvedli. Klobouk doků, mám k nim obrovský respekt.

REPORTÁŽ VČETNĚ FOTOGALERIE ZE ZÁPASU: Holice přišla proti Žižkovu o dva body i o dva hráče

Znamená to, že vaše ambice pro jarní část druhé ligy jsou stále ty nejvyšší?

Máme velké šance hrát nahoře a poprat se o postup. Nemá cenu na sebe vytvářet nějaký tlak, máme tam pár mladých kluků, musíme si ale říct: ano, jsme silné mužstvo. Přestože jsme proti Žižkovu nevyhráli, tak se o ten postup chceme pokusit.

Vedoucí Znojmo o víkendu taky jen remizovalo, takže věříte, že se Žižkovem nebyla rozhodující ztráta?

Rozhodující ne. Ale jsme třetí a já chci být druhý nebo první. Takže asi tak (usmívá se).

Proti Žižkovu kvůli vyloučení nedohráli vaši dva spoluhráči. Byla to nedisciplinovanost?

U té první situace si Patrik Šimko musí uvědomit, že má žlutou kartu a nemůže udělat ten druhý skluz. Ať už ho trefil nebo ne, neviděl jsem to úplně přesně, rozhodčí o tom byl jednoznačně přesvědčený, takže nejde než souhlasit. Druhá červená Ondry Murina byla podle mého vymyšlená, protože pomezní si nebyl jistý. Okomentoval to slovy, že to nebylo za žádný faul, ale za nějaká gesta mezi dalšími hráči. Pomezní nevěděl, co s tím, tak řekl hlavnímu: tak jim dej žluté karty. Nechci nějak hodnotit rozhodčího, ale necitlivě zasáhl do hry a absolutně ji ovlivnil. Tak jak my se na hřišti k sobě musíme nějakým způsobem chovat, tak oni by se ke hře měli chovat citlivě. Hrál třetí tým tabulky se čtvrtým a posledních deset minut tím bylo ovlivněno, byly z toho akorát zbytečné emoce.